Napadov.cz

Nejíte příliš mnoho cukru?

Panuje názor, že pouze diabetici mají vysokou hladinu cukru, tak tomu ale ve většině případů není. Na vysokou hladinu cukru totiž trpí až překvapivě mnoho lidí mezi námi, nejste mezi nimi? Nápadov pro vás má několik varování a příznaků vysoké hladiny cukru, které možná čas od času pozorujete i sami na sobě. Doufáme, že vám článek bude užitečným!

Sucho v ústech a nadměrná žízeň

Sucho v ústech a vysilující žízeň jsou jasnými známkami těžké ztráty tekutin. Mozek a tělo vám vysílají signály, že byste měli více pít – tím myslíme samozřejmě nápoje bez cukru. Nápoje plné cukru jsou právě možným důvodem vaší dehydratace. Pokud si přece jenom nemůžete odepřít sladidlo do čaje, zvolte raději med.

Rozmazané vidění

Rozmazané vidění je také výsledkem dehydratačního účinku způsobeného vysokou hladinou cukru – cukr totiž ovlivňuje mimo jiné buňku oka. V důsledku toho se naše vidění deformuje a oko ztrácí schopnost správně ostřit.

Konstantní hlad

Vysoká hladina cukru zabraňuju vstupu glukózy do buněk. Výsledkem toho je, že tělo nedostává energii, a proto vás znovu a znovu žádá o jídlo: je to začarovaný kruh, že?

Potíže s koncentrací

Jak jsme již řekli, vysoká hladina cukru zabraňuju glukóze vstřebat se do buněk, mozek má tak problémy přijímat živiny, a to pak ve výsledku negativně ovlivňuje naše soustředění, myšlení a rozhodování.

 

 

 

 

Přidat komentář

Spolupracujeme