Rady a tipyZdraví

Vůně, které léčí. Tyto bylinky vám pomohou překonat řadu potíží

Aromaterapie není žádný výmysl. Zcele bez okolků ji lze zařadit mezi jednu z mnohých přírodních léčebných metod, které pomáhají řešit zdravotní problémy jinak než s pomocí léků a doktorů.

Aromaterapie se zaměřuje na využití různých vůní a jejich intenzity k tomu, aby se v těle aktivovala určitá centra, která mohou pomoci s léčbou, relaxací i podporou některých přirozených činností organismu.

V aromaterapii se nejčastěji využívají různé esenciální oleje, které obsahují koncentrované výtažky z bylin nebo jiných rostlin a mají léčivé účinky. Zahříváním esenciálních olejů je možné uvolňovat různé vrstvy vůní a cílit je na řešení konkrétních potíží.

Pro ty z vás, kteří bojujete s chronickými potížemi, na které klasická medicína neplatí, může být toto dobrá alternativa, která může váš stav výrazně zlepšit a podpořit regeneraci celého organismu.

Mezi nejoblíbenější esenciální oleje s léčivými účinky patří:

Citrón

Citrónové aroma je skvělé pro každého, kdo se cítí mizerně, unaveně, zcela bez nálady a energie. Citrusy dokáží probudit vaše smysly a povzbudit vaše lepší já. Citrónové aroma navíc posiluje imunitu a podporuje přirozené léčebné procesy v těle. Působí povzbudivě a pozitivně a je ideální vůní do pracovního prostředí nebo do míst, kde často panuje špatná atmosféra a kde se řeší těžké věci.

Toto aroma můžete také použít jako parfém tak, že jej nanesete na vnitřek zápěstí a celý den si sebou ponesete dobrou náladu kamkoliv půjdete.

Máta

Mátové aroma skvěle funguje proti stresu. Stres je v dnešní době nejčastější příčinou fyzických i psychických potíží, ale jen málokdo se s ním dokáže účinně vypořádat. Mátové aroma je skvělé v boji proti napětí a tlaku. Podporuje a povzbuzuje vaše přirozené obranné reakce a zoceluje naši mysl.

Pokud cítíte, že na vás jde bolest hlavy, pomozte si mátou. Dokáže rozehnat počínající obtíže a povzbudit vaše smysly. Pomáhá vám také udržovat rovnováhu a vyhnout se výkyvům nálad.

Další výhodou je i tom, že zmírňuje chuť na sladké, takže pokud jste na dietě, je mátové aroma vaším nezbytným pomocníkem.

Jasmín

Většina žen jasmín miluje. Je to velice inspirativní, jemná a hluboce ženská vůně, která vám dodává sebevědomí a podporuje vaši citovost a laskavost. Kromě toho pomáhá relaxovat a nabrat nové síly. Jasmínové aroma způsobuje, že na chvíli zapomenete na každodenní starosti a ponoříte se do světa klidu a pohody.

Skvělým nápadem je mít doma jasmínovou svíčku nebo difuzér, který si vždy po příchodu domů pustíte a váš domov rázem zaplní uklidňující vůně. Během pár minut se budete cítit lépe a budete se moci vrhnout do dalších povinností, které na vás čekají.

Rozmarýn

Rozmarýn je skvělou bylinkou pro všechny, jejichž práce vyžaduje velké soustředění, přesnost a pečlivost. Pomáhá totiž rozvíjet a upevňovat kognitivní schopnosti, podporuje myšlení i paměť a celkově působí povzbuzujícím dojmem.

Do kanceláře si dejte difuzér a do něj rozmarýnový esenciální olej a uvidíte, co to udělá s vašim pracovním výkonem a nasazením. Kolegové budou chtít brzy znát tajemství vašich bezchybných výkonů.

Skořice

Po náročném týdnu nepotřebujete nic jiného než si konečně na chvíli odpočinout? Pak si zatemněte místnost, zapněte difuzér se skořicovým aroma a dejte si chutný skořicový šnek a šálek kávy nebo čaje. Tato kombinace vás zaručeně zklidní, dovolí vám na chvíli zapomenout na starosti a alespoň na moment se cítit v pohodě a bez stresu.

Skořice také zlepšuje cit pro rovnováhu, a proto je výborná před cvičením nebo tehdy, když vás čeká pobyt ve výškách. Vhodné je také používat ji v autě, protože snižuje stres způsobený řízením, pomáhá lépe reagovat a vyhodnocovat situace a příjemně čistí vzduch.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button