Rady a tipyRecepty

Jak si vyrobit citronové kostky se šampaňským?

Chystáte a pořádáte večírek, který by bylo fajn něčím ozvláštnit? Popřípadě se snažíte dát svým hostům při běžných večírcích něco navíc. Chystáte samozřejmě skvělé pohoštění, máte různé jednohubky, chlebíčky a k tomu samozřejmě musíte vymyslet také správné nápoje. Vyzkoušejte citronové kostky!

Léto v plném proudu

Nejčastěji se chcete ochladit či si dopřát příjemně studený drink v létě. Pořádáte letní grilovačky nebo posezení na terase s přáteli? Pak je určitě nenecháte sedět „na suchu“ nebo jen „o vodě“. Pivo nebo víno je častým nápojem, ale co takhle vyzkoušet jiný drink? Co například připravit takové šampaňské kostky, které skvěle chutnají, takže si je zamiluje opravdu každý! Připravte si je podle našeho receptu. Podávat je můžete v širokých sklenicích a se šampaňským. Jde o elegantní a přitom nevšední nápoj! Jak na to?

Co budete potřebovat:

  • 350 ml šampaňského
  • 90 ml ginu
  • 90 ml limoncella
  • 120 ml jednoduchého sirupu (koupíte v obchodě, popřípadě můžete vyrobit v poměru jeden šálek vody, jeden šálek cukru a nechejte projít varem a následně přidávejte vychlazený)
  • 60 ml čerstvé citronové šťávy
  • Forma na led
  • Tyčinky (dřívka od nanuku)

Jak postupovat:

Všechny tekutiny z výše uvedeného receptu dejte do velké odměrky nebo džbánu. Pořádně promíchejte. Pozor na nalévání šampaňského, lijte jej pomalu a na straně. Následně začínáte směs nalévat do formičky na led. Nenalévejte až po okraj, nechejte okraj volný.

Umístěte dřívka od nanuků. Chcete-li, aby dřívka byla umístěna zpříma, musíte je zajistit s pomocí klipsů (podobně jako vidíte na obrázcích). Nechejte pořádně ztuhnout (minimálně na 4 hodiny) ideálně přes celou noc a dejte do sklenice. Těsně před podáváním přidejte menší množství šampaňského a máte hotovo. Letní drink je na světě!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button