Dům a zahradaRady a tipy

Myčka na nádobí – jak jí nejlépe vyčistit?

Lidé mnohdy zapomínají na to, že i myčka na nádobí by se měla čas od času vyčistit a desinfikovat. Všechny pachy a nečistoty v ní se mohou přenášet na vaše nádobí a to nechce nikdo.

Čištění s pomocí chemických přípravků

Ano, existuje spousta produktů, které mohou pomoci vyčistit myčku na nádobí jednoduše a bez větších problémů. Jejich pořizovací cena však nebude nijak levná. Obsahují také mnoho chemických látek, které bakterie ničí. A proč využívat drahé přípravky, když to může jít jednoduše, za minimum peněz a ještě s pomocí přírody?

Všehovšudy budete potřebovat jen krátkou chviličku a díky ní vyčistíte prostor myčky na nádobí. Postupujte podle níže uvedeného návodu a vše bude snadné. Postačí vám k tomu jedna jediná věc. Jaká? Bílý ocet! V myčce mohou ulpívat saponáty, voda, vodní kámen, zbytky jídel nebo bakterie. To všechno znečišťuje myčku.

Kromě jiného se v myčce hromadí také tuky a zbytky jídel, takže je potřeba o myčku pečovat opravdu svědomitě. I když se stará o čistotu vašeho nádobí, neznamená to, že je samočisticí. Při každém vyklizení nádobí zkontrolujte odtok pod spodním košem. Ten musí být čistý, bez nahromaděných bakterií, které by jinak přispívali k ucpání odtoku a zápachu.

Jeden šálek bílého octa

Každých pár týdnů naplňte hrneček do dvou třetin bílým octem a dejte do myčky na nádobí, konkrétně do horního koše. Pusťte myčku na nádobí na normální cyklus. Ocet uvolní mýdlové usazeniny, zbytky jídel, mastnotu ze stěn. Pomůže také odstranit nepříjemný zápach a to vše jednoduše a bez zbytečné práce.

Myčka se čistí v podstatě sama. Tento proces je dobré provádět každých pár týdnů, podle toho, jak je vaše myčka na nádobí silně znečištěna. Vyzkoušejte i vy tento jednoduchý trik!

Štítky

Podobné články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button