DárkyKrása a módaRady a tipy

Vyrobte si několika barevnou svíčku!

Milujete svíčky? Můžete si je zapálit při příjemném a romantickém večeru či za zimních večerů, kdy si sednete s knihou a jen si tento čas užíváte. Svíčky můžete kupovat prakticky kdekoliv a je spousta z nás, kteří si jednoduše zapálí každý večer svíčku a relaxují. Nicméně, nemusíte si svíčky kupovat, můžete si je vyrobit!

Domácí výroba

Výroba domácích svíček je jednoduchá a navíc je to také zábava, zejména pro ty, kteří si rádi něco tvoří a vyrábějí. Výroba není nijak finančně náročná a můžete si jednotlivé svíčky vyrábět nejen pro sebe, ale také pro své sourozence, maminku, kamarádku. Obdarovávat své blízké můžete na narozeniny, Vánoce či jen tak, jako poděkování či milou pozornost. Vyrobte si krásnou vrstvenou svíčku. Jak na to?

Co budete potřebovat:

  • Skleněné nádobky (menšího vzrůstu a také pozor na to, aby po zahřátí nepraskly)
  • Včelí nebo sójový vosk
  • Éterické oleje
  • Knoty svíček
  • Voskové pastelky

Jak postupovat:

Ze všeho nejdřív začněte tavit vosk. Doporučujeme přidávat menší dávky, protože budete postupně přidávat několik barevných vrstev. A přidávat tu další budete až poté, co ta první vrstva zcela vychladne.

Vezměte sojový nebo včelí vosk a nechejte roztavit. První vrstvu nechejte čistě bílou (samozřejmě si barvy můžete zvolit podle vlastního uvážení) a každou další vrstvu obarvěte s pomocí voskové pastelky. Přidávejte vždy část, podle toho, jak moc chcete, aby byla barva sytá.

Po úplném roztavení přimíchejte esenciální oleje podle vlastního uvážení. Není dobré míchat různé esenciální oleje, držte se vždy jedné vůně. Použijte pět až deset kapek na jednu vrstvu vosku. My jsme využili zelenou, červenou vrstvu a růžovou.

Vezměte sklenici a na její dno přiložte knot. Přilijte trochu roztaveného vosku, omotejte okolo špejle a držte ve středu. Přidejte celou vrstvu do sklenice a nechejte zcela vychladnout. V závislosti na pokojové teplotě to bude trvat hodinu a víc.

Chcete-li proces urychlit, pak můžete dát jednotlivé sklenice s voskem do lednice. Chcete-li však vrstvu vosku bez prasklinek a pěkně rovnou, pak nechejte vychladnout při pokojové teplotě. Celý výše uvedený proces opakujte při každé jiné barvě. Nechejte vychladnout a přidejte další.

Jakmile jsou jednotlivé vrstvy tuhé, odřízněte knot tak, aby se dal zapálit. Nyní máte připraveno! Pokud chcete svíčky použít jako dárek, pak můžete přidat mašli nebo nějakou jinou ozdobu.

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button