CestováníRady a tipyZdraví

Dovolená u moře vám pomůže víc než léky. Co všechno dokáže mořská voda?

Proto vám návštěva u moře může prospět více než lékařská vyšetření a zobání pilulek. Mořská sůl nabízí řadu benefitů, kterých je škoda nevyužít. Pokud vás tedy trápí následující zdravotní problémy a ne a ne najít řešení, pak zvažte letos dovolenou u moře. I týden na pobřeží s možností dýchat mořský vzduch a koupat se ve slané vodě může udělat s vaším zdravím zázraky.

Deprese

Deprese je velký strašák současnosti. Hrozí takřka všude a nevyhýbá se nikomu. Na vině je to, že kvůli špatnému životnímu stylu snadněji kolísají hladiny serotoninu a melatoninu, které zabezpečují pocity štěstí a pohody. Tyto hormony jsou naprosto klíčové pro to, abyste dokázali překonávat únavu, stres a smutek.

Mořská sůl má prokázané účinky na vyrovnávání hladiny těchto skvělých a prospěšných hormonů. Zabraňuje jejich kolísání, a vás tak udržuje ve stavu, kdy můžete normálně fungovat a cítit se spokojeně ve svém vlastním těle.

Kožní problémy

Pokud jste jako malí trpěli vyrážkami nebo jinými kožními problémy, lékařka vás jistě posílala dovolenou k moři. Není náhodou, že ozdravné pobyty dětí sponzorované pojišťovnami se často odehrávají v zahraničí u moře. Mořská sůl totiž obnovuje, revitalizuje a napravuje kůži a léčí veškeré kožní problémy.

Ať už jde o ekzém či o akné, obojí se dá s mořskou solí řešit. Sůl vytahuje z těla toxiny, pleť čistí a dodává jí potřebné minerály. Zabraňuje také nepříjemným projevům jako je svědění nebo zarudnutí. Od moře se vždy vrátíte krásnější a zdravější.

Hubnutí

Možná máte pocit, že se po dovolené vždy vrátíte spíš o pár kilo těžší než naopak. Ano – pokud máte all inclusive a v jídle se nijak neomezujete, pak vám ani skvělé účinky mořské vody nepomohou. Ale obecně lze říci, že slaná voda napomáhá hubnutí a to díky tomu, že zbavuje tělo toxických látek a také pomáhá zmírňovat zadržování tekutin v těle.

Někdy je totiž právě zadržená voda tím, co vám brání, aby šla ručička váhy dolů. Koupání v moři v kombinaci se zdravou stravou a přiměřeným pohybem je skutečně dobrou cestou, jak tento trend zvrátit a začít konečně hubnout.

Křeče

Znáte příčinu křečí? Často jí je právě nedostatek hořčíku ve stravě. Ten nám chybí velice často, protože řada potravin, které hořčík obsahují, prochází při výrobě a zpracování natolik intenzivní úpravou, že při konzumaci už téměř žádný hořčík neobsahují. Tento minerál je ale pro naše tělo životně důležitý, a když jej nemá, připomíná se právě třeba křečemi.

Mořská sůl je naproti tomu skvělým zdrojem hořčíku. Vyskytuje se v ní zcela přirozeně a i při koupání nebo konzumaci mořských ryb se dostává do našeho organismu. Můžete tak snadno zabojovat proti křečím v končetinách a zapomenout na léky nebo mastičky, které stejně nefungují.

Dýchací potíže

Mořský vzduch je úplně jiný než ten, který máme doma. Je nejen plný soli, ale je také mnohokrát čistější, protože přichází z otevřeného oceánu, kde nejsou auta ani jiné zdroje znečištění.

Zvlášť pro astmatiky nebo lidi trpící alergiemi či chornickým kašlem je toto úplná spása. Konečně se mohou zhluboka nadechnout a nechat se léčit skvělými účinky mořského vzduchu. Prospěje i všem kuřákům, kteří mají plíce zanesené kouřem a prachem a vůbec každému, komu se těžko dýchá. Všichni určitě potvrdí, že mořský vzduch skutečně léčí.

Takže letos na dovolenou jedině k moři! A vrátíte se o mnoho zdravější.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button