Dům a zahradaRady a tipy

Život pod širým nebem: Která psí plemena jsou vhodná pro pobyt venku na zahradě?

Pro některé majitele psů může být zásadní, aby jejich mazlíčci byli schopni žít celoročně. A i pro jejich čtyřnohého společníka to může být ideální volbou. Existují plemena, která jsou přirozeně uzpůsobena k životu venku a dovedou si velmi užívat prostor a volnost. V tomto článku si představíme několik plemen, která se obecně osvědčila při životě venku na zahradě. Je však nutné si uvědomit, že i psi vhodní pro život venku potřebují pozornost, péči a společnost svého majitele.

Husky

Husky je plemeno, které je známé svou vytrvalostí, odolností vůči chladu a schopností přizpůsobit se venkovnímu prostředí. Jsou to energetičtí psi, kteří rádi běhají a prozkoumávají své okolí. Je proto důležité zajistit jim dostatek pohybu, interakce s majitelem a vhodné prostředí, které jim umožní vybít jejich energii.

Bernský salašnický pes

Toto plemeno pochází z hor a je zvyklé na venkovní prostředí. Bernští salašničtí psi mají silný instinkt pro hlídání a jsou odolní vůči různým povětrnostním podmínkám. Jsou to milí a společenští psi, kteří si rádi užívají čas venku. Přestože mají rádi pohyb a prostor, stále potřebují dostatek interakce s lidmi.

Australský ovčák

Australský ovčák je chytré a aktivní plemeno, které se skvěle hodí pro venkovní život. Tito psi mají vysokou úroveň inteligence a energie. I proto potřebují intenzivní fyzickou aktivitu a duševní stimulaci. Při životě venku na zahradě se jim musí zajistit dostatek pohybu, hraček a výzev.

Aljašský malamut

Podobně jako husky, i aljašští malamuti jsou uzpůsobeni chladným podmínkám a mají silné tažné instinkty. Jsou to společenští psi, kteří mají rádi pohyb a práci. Při venkovním životě potřebují dostatek prostoru a aktivit, které budou stimulovat jejich tělo i mysl.

Labradorský retrívr

Labradorský retrívr je jedním z nejpopulárnějších psích plemen a dobře se přizpůsobuje různým prostředím. Jsou to inteligentní a věrní psi, kteří mají rádi pohyb a interakci s lidmi. I když jsou schopni žít venku na zahradě, je důležité jim poskytnout dostatek pozornosti, výcviku a přiměřeného pohybu, aby netrpěli samotou.

Německý ovčák

Němečtí ovčáci jsou vytrvalí, inteligentní a pracovití psi. Mají silný ochranný instinkt a jsou skvělými strážci. Jsou to všestranní psi, kteří se mohou přizpůsobit různým podmínkám. Pokud jim poskytnete dostatek fyzické a duševní stimulace, budou šťastní venku na zahradě.

Akita Inu

Akita Inu je japonské plemeno psa s pevnou a odolnou povahou. Jsou to klidní a loajální psi, kteří jsou přirozeně uzpůsobeni k venkovnímu životu. Mají však silnou potřebu sociálního kontaktu a pozornosti od svého majitele.

Rhodéský ridgeback

Rhodéští ridgebackové jsou velcí a silní psi, kteří jsou známí svou loveckou schopností a odvahou. Mají vyvinutý instinkt hlídání a jsou schopni se adaptovat na život venku. Je důležité jim poskytnout dostatek pohybu a stimulace, aby byli spokojení.

Newfoundland

Newfoundland je velké plemeno s velmi silným a mohutným tělem. Jsou to přátelští a dobrosrdeční psi, kteří jsou známí svou schopností plavat a zachraňovat lidi ve vodě. Díky své husté srsti jsou dobře přizpůsobení chladným podmínkám. Při životě venku potřebují dostatek prostoru a pohybu.

Komondor

Komondor je velké plemeno psa s nápadným plstnatým bílým srstnatým kožichem. Tito psi jsou původem z Maďarska a jsou známí svou schopností chránit stáda ovcí. Jsou to loajální, stateční a vytrvalí psi, kteří si rádi užívají života venku. S dostatečným prostředím a správným vedením jsou vhodní pro život na zahradě.

ZDROJ: https://wagwalking.com/breed/top-dog-breeds-to-keep-as-outdoor-dogs
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Ahmed ツ: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/pratele-zahrada-pes-domaci-mazlicek-16194157/

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button