CestováníRady a tipy

Faistos – jeden z pozůstatků minojské civilizace

Chcete – li si prohlédnout zajímavou pamětihodnost při návštěvě Kréty, určitě si nenechte ujít palác Faistos, který se nachází na jejím jižním pobřeží.

Palác byl postaven jako zimní sídlo panovníka a tvořil významnou dominantu okolní krajiny. Je poměrně rozlehlý a některými stavebními prvky připomíná palác v Knossu. Vzhledem k tomu, že se zatím nepřistoupilo k rozsáhlé rekonstrukci, může vypadat poněkud „zašle“. To co návštěvníky v těchto místech upoutá na první pohled, je dlouhé a široké hlavní schodiště. Díky netradičním architektonickým prvkům použitým při jeho stavbě vypadá poměrně strmě. Zbytky velkého paláce se nacházejí na velkém prostoru. Můžete zde spatřit královské apartmány či zbytky zdejší důmyslně vytvořené kanalizace nebo ruiny pravděpodobně jednoho z nejstarších divadel na světě.

Z nejvyšší terasy je úchvatný pohled na rovinu Messará, která je nejúrodnější krétskou oblastí (pěstuje se zde víno, olivy, zelenina a ovoce) a okolní krajinu s horskými masivy, jimž, severně od paláce, vévodí Ída.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button