Dům a zahradaRady a tipy

Jak se žije v moderním domě uchyceném na kraji útesu?

Dokážete si představit, že byste se každý den vzbudili a zjistili, že visíte z útesu nad oceánem? Firma Modscape Concept vám bez problémů vytvoří dům, který vám takový zážitek dopřeje. Specializuje se na modulární bydlení a  její stavby jsou skutečným unikátem.

Zvláštní raritou je zejména dům Cliff Huse, který je připevněný k útesu. Budete se divit, ale pořídit si ho může každý za cenu 556.000 dolarů. Sestavuje se jako skládačka z několika dílů a jeho výstavba trvá pouhých 12 týdnů. Samozřejmostí je luxusní vybavení. V domě najdeme 3 ložnice, bambusové podlahy, jednu garáž, vestavěné-BBQ, sluncem ohřívanou vodu a další vymoženosti.

Nejedná se o rozšířený způsob bydlení, ale spíše o průkopnický plán, který by měl oslovit zájemce o toto bydlení. Pravděpodobné úvahy o realizaci zahrnují dopad na životní prostředí a okolní mořský život, stabilitu domu a další související faktory. I když je to stále jen koncept domu, společnost vytváří mnoho dalších skvělých domů si můžete koupit.

Velkou přednostní je zde opravdu luxusní výhled a skutečnost, že se nemusíte nikde mačkat v satelitních sídlištích vedle dalších domů. Tento typ domu nabízí stejné pohodlí jako klasické domy, které stojí na pevné zemi. Společnost dbá na to, aby se její domy vyráběly z materiálů šetrných k přírodnímu prostředí.

V České republice se něčeho podobného jen tak nedočkáte, je to zejména tím, že zde žádné útesy nemáme, ale také tím, že je Modscape Concept australská společnost a v Austrálii se nabízí více prostoru na podobné experimenty. To nám ovšem nebrání v tom, abychom se do Austrálie vypravili, konec konců, žije zde mnoho Čechů. Žijeme v době, kdy lidé rádi zkouší něco nového a tak je pravděpodobné, že podobných staveb bude v budoucnu stále přibývat.

 

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button