Dům a zahradaKrása a módaRady a tipy

Také vyhazujete použité sáčky od čaje? Děláte chybu

Patříte mezi ty, kdo po vylouhování čaje vyhazují použité čajové sáčky do koše? Možná byste si měli přečíst tento článek. I když sáčky svůj prvotní úkol splnily, stále se ještě dají využít.

Nabízíme několik příkladů.

Hnojivo pro vaše květiny

I po použití jsou stále ještě sáčky cenným zdrojem organických látek, které můžete využít do kompostu nebo jako hnojivo pro vaše květiny. Postačí je přidat do kompostu nebo do hlíny v květináči.

Ochutí těstoviny

Přidejte použití čajový sáček do vody, která se vaří na těstoviny. Před vsypáním těstovin sáček z vody vyjměte. Docílíte tak zajímavou chuť těstovin.

Neutralizují pachy

Čaj má schopnost absorbovat zápachy. Pokud vložíte čajové sáčky do lednice, pohltí případné pachy. Podobné účinky mají sáčky, pokud je zavěsíte do odpadkového koše.

Odmastí nádobí

Pokud máte špinavý hrnec či pánev, naplňte je na noc horkou vodou a vložte do nich použitý sáček s čajem. Čaj obsahuje kyselinu tříslovou, která pomáhá rozpouštět tuky. Nádobí pak snadněji umyjete.

Obohatí vaši koupel

Teplá koupel je pro naše tělo skvělá, pokud do ní ještě přidáte čajové sáčky, připravíte se zároveň skvělou regeneraci a výživu pro vaši pokožku. Čaj obsahuje celou řadu antioxidantů. Zelený čaj s jasmínem uvolní vaši mysl, tonizuje pokožku, dokáže zmírnit únavu a potlačit stres. Skvělá je i koupel z heřmánkového čaje.

Pomocník pro skleněné povrchy

Použité čajové sáčky jsou přírodní způsob, který pomůže zbavit zrcadlo fleků od pasty či usazenin. Postačí přejet vlhkým sáčkem od černého čaje zrcadlo a následně osušit měkkým hadříkem. Kyseliny, které jsou v něm obsažené, rozkládají nečistoty a zajistí, že vaše zrcadlo bude čisté a zářivé.

Péče o pokožku

Čajové sáčky lze použít jako zklidňující prostředek při poštípání hmyzem nebo na jinak podrážděnou pokožku, kterou zklidní a působí uklidňujícím způsobem. Zároveň mají schopnost její regenerace. Stejně tak působí blahodárně na unavené oči.

Boj se škůdci

Pokud máte problém s hlodavci, postačí na místa jejich výskytu rozložit použité čajové sáčky. Účinné je také pokapat sáčky mátovým esenciální olejem, který kromě hlodavců, pomůže proti mravencům, pavoukům a dalším škůdcům.

Oživí a vyživí vaše vlasy

Čaj pomáhá regenerovat nejen pokožku hlavy, ale i vaše vlasy. Pro světlé vlasy používejte namísto kondicionéru odvar z heřmánkového čaje, pro tmavé vlasy zase volte čaj černý.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button