Krása a módaRady a tipy

Postačí pár minut denně a tento rituál může zlepšit vaše trávení i vymizíkovat celulitidu

Kdo by neměl rád jednoduchá řešení? Bohužel, většinou neexistují. Dnes vám ale chceme představit jednu výjimku. Zbaví vás celulitidy, pomůže rozproudit lymfu, a ještě je velmi příjemná. O co jde? Tohle tajemství má jméno suché kartáčování.

Nebude vás to stát moc času a neutratíte více než peníze za pořízení kartáče. Výsledky jsou přitom dle uživatelských recenzí skutečně skvělé. Většina lidí si tento postup nemůže vynachválit a možná si jen trhají vlasy, proč jej neobjevili dříve. Se suchým kartáčováním má rozhodně smysl začít, i pokud žádné výše zmíněné problémy neřešíte, jelikož funguje i jako skvělá prevence.

Suché kartáčování přitom vlastně není žádná novinka. Znali jej už i naše babičky, jen se možná vlivem moderních procedur dostalo trochu do pozadí. A je to velká škoda, protože se jedná o skutečně jednoduchý trik, který dokáže vaší pokožce vrátit mladost velmi snadno a rychle.

Jak správně kartáčovat?

Začněte tím, že si pořídíte masážní kartáč na tělo – měl by být z přírodních štětin ve velikost asi jako vaše dlaň. Existují samozřejmě desítky druhů a typů, které se cenově liší, ale vám postačí i zcela obyčejný kartáč za pár stovek. Při používání této metody je důležitá především jedna věc – a to je pravidelnost. Není nutné se kartáčovat denně, ale obden už byste na to neměli zapomínat. Právě pravidelná masáž dokáže dělat divy.

Jak správně postupovat? Postupujte krouživými pohyby od kotníku až k rameni a dekoltu a pak to samé opakujte na druhé straně těla. Není třeba příliš tlačit, masáž by vám především měla být příjemná. Nespěchejte a neděste se, že pokožka rudne. Na závěr se vyplatí se ještě osprchovat spíše chladnější vodou a pokožku ošetřit vhodným krémem například s obsahem kofeinu, který podpoří boj s celulitidou.

Co díky tomuto postupu získáte?

Správně proudící lymfa

Lymfatický systém je rozsáhlá síť cév a vlásečnic, které plní především jeden zásadní úkol. Mají za cíl odvádět z těla škodliviny a odpadní látky. Pokud ale tekutina zvaná lymfa neproudí správně, mohou vznikat rozličné problémy. Typickými projevy je natékání nohou, oslabená imunita nebo nafouklé břicho a celková nepohoda. Právě pravidelné kartáčování dokáže proudění lymfy správně podpořit.

Konec s celulitidou

Boj s celulitidou je pro většinu žen naprosto nekonečný. Kartáčování ale může výrazně pomoct. Během procesu totiž dochází k podpoře cirkulace krve, což má pozitivní dopad v mnoha ohledech. Zbavíte se nejen otoků a křečových žil, ale konečně vykročíte tou správnou nohou na cestě za zmírněním celulitidy.

Hebká pleť

Toužíte, aby se vám vrátila hezká a jemná pleť, jakou jste měli zamlada? Je bohužel fakt, že s věkem pokožka bohužel hrubne a na hebkosti ztrácí. Už po prvním kartáčování je ale možné pocítit změnu! Prokrvení pokožky vede k tomu, že se rychleji odstraňují podkožní buňky a obnovuje se horní vrstva pokožky, která je poté napnutá, svěží a vypadá daleko mlaději.  Masáž také pleti umožní lépe nasávat vlhkost a udržet si hydrataci.

Zlepšíte i trávení

Možná byste nečekali, že tato kosmetická procedura může mít vliv i na vaši vnitřní soustavu. Je to ale tak a může za to především lépe fungující lymfa, která soustavně odstraňuje přebytečnou vodu a odpadní látky. Díky tomu se lze zbavit vleklých zažívacích problémů, které vám zbytečně komplikují život. Předchází například nepříjemnému nadýmání a celkově zlepšuje stav trávicí soustavy.

Rutina pro vaše tělo i mysl

Kartáčování znamená relax nejen pro unavené tělo, ale i hlavu. Uvidíte sami, jak snadno se díky tomuto procesu zrelaxujete a dostanete do pohody po náročném dni. Dobře pomáhá také po sportu, kdy jsou namožené svaly. Příjemně je uvolňuje a urychluje jejich regeneraci. Udělejte si ze suchého kartáčování takový svůj rituál, který si budete skutečně užívat.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button