Dům a zahradaRady a tipy

Vyrábíme doma – papírová květina jistě potěší!

Jste rádi kreativní, popřípadě rádi spolu se svými dětmi tvoříte výtvarná díla? Chcete někomu dát nevšední dárek nebo si jen tak zkrášlit svůj interiér? Vyzkoušejte spolu se svými dětmi vyrobit tuto krásnou papírovou květinu. Umí skvěle doladit a oživit váš interiér a zkrášlit jej. Je to velmi jednoduché a rychlé!

Krásná a jednoduchá

Papírové výtvory máte vy a vaše děti velmi rádi? Tvoření podporuje dětskou kreativitu a moderní vzhled. Vyzkoušejte proto s dětmi i tuto krásnou papírovou květinu. Spousta dětí na prázdniny hledá program. Když je venku hezky, necháte je běhat s kamarády po hřišti, ale co dělat, když je venku škaredě nebo dokonce prší? V takovém případě musíte zábavu na odpoledne vymyslet vy a zapřemýšlet, co by děti zabavilo. A právě výroba papírové květiny je určitě tím pravým. Můžete si to vyzkoušet a najednou se váš interiér rozzáří o několik papírových květů. Jak na to?

Co budete potřebovat:

  • Barevný papír (vybírejte podle vaší vlastní volby)
  • Tužka
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Dekorační prvky pro květiny

Jak postupovat:

Ze všeho nejdřív začnete tím, že si květy nakreslíte na papír. Pokud jsou děti menší, musíte jim připravit šablonu, díky které budou poté obkreslovat květinu. Tvar můžete zvolit jakýkoliv, ale poté musí být tvarově a rozměrově zhruba stejné. Udělejte šest okvětních lístků. Celkově nakreslete pět samostatných květů na papír a poté jednu menší.

Jakmile máte základy květů nakreslené, začněte vystřihovat. Pěkně jeden květ po druhém. Následně můžete jednotlivé vystřižené květy maličko sklopit, aby měly přirozenější tvar pro květiny.

Vezměte lepidlo a přilepte jednotlivé květy jeden do druhého. Chcete-li do středu květu přidat dekorační prvek, pak je nyní vhodná příležitost. Přidat můžete například kovový korálek, perličku a podobně.

Následně přilepte takto hotový květ k papíru, můžete jej zavěsit na lano nebo přidat ke kusu dřeva, které následně děti vyzdobí jako květináč. Možností je spousta, stačí si vybrat tu pravou variantu.

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button