Krása a módaRady a tipy

Nenechte svůj dekolt, aby prozradil váš věk. Pečujte o něj stejně jako o obličej

Většina žen pečuje o svou pleť především na obličeji. Tam dokáže zainvestovat i tisíce korun za nákladná kosmetická ošetření a drahé produkty z drogerie nebo lékárny, ale na zbytek těla často zapomínáme. A přitom třeba právě dekolt odhalí náš skutečný věk daleko přesněji než obličej, který se dá skrýt pod tunu líčidel. Vrásky nejsou problémem pouze vašeho obličeje, ale postupem času se začnou objevovat i na krku a v dekoltu. Pokud chcete i nadále nosit výstřihy, a ne roláky až k uším, je na čase věnovat dekoltu pozornost. Co můžete pro krásu svého dekoltu udělat i vy?

Pečující kosmetika

Občas od kosmetiček slýcháme, že obličej končí až v dekoltu. A mají samozřejmě pravdu. Je velká škoda, že většinu krémů a sér aplikujeme jen na obličej nebo maximálně do půli krku. Kdybychom sáhly ještě hlouběji, rozhodně by to naší kráse velmi prospělo. Určitě neuděláte chybu, když na dekolt budete používat stejnou kosmetiku jako na obličej, především co se týče hydratačních krémů. Jestli ale chcete svému dekoltu věnovat opravdu stoprocentní péči, kupte si produkty, které jsou určené přímo pro tuto oblast. Nabídka je veliká, jde jen o to se trochu porozhlédnout po regálech.

Správné spaní

Spánek je pro naši krásu klíčový, to je jasné. Nejde však jen o to, jak dlouho spíme nebo jestli dost větráme, ale také o polohu, ve které odpočíváme. Pokud ráda usínáte na boku, je nejvyšší čas se tomu vyhnout. Jestliže jste ve svém dekoltu zpozorovala dlouhé svislé vrásky, vezměte na vědomí, že jsou způsobené právě nesprávnou polohou ve spánku, kdy se kůže do rána pomačká. Přes den se sice přirozeně srovná, ale je jasné, že když se tato situace bude opakovat dennodenně, dřív nebo později už vrásky vymazat nepůjdou. Ideální je samozřejmě spát na zádech, což prospívá i vaší páteři.

Zkrášlující masáž

Abyste pokožku v dekoltu řádně prokrvila, poskytněte sama sobě masáž. Do salonu nemusíte, zvládnete to sama, je to snadné. Ideální čas je na to při sprchování, kdy k masáži můžete využít proud vody. Nezapomeňte navíc střídat teplou a studenou vodu, aby prokrvení a vypnutí pokožky bylo dokonalé. Ve sprše si také dopřejte jemný peeling, který pokožku prokrví a projasní.

Cviky pro hladší pleť bez vrásek

Jistě znáte obličejovou gymnastiku, která má sloužit k tomu, abyste tolik netrpěly vráskami v obličeji. Dokonce i na dekolt existují cviky, které můžete provádět téměř kdekoliv. A stačí vám k tomu pouhá minuta denně. Nejlépe fungují dva osvědčené cviky. Během prvního vysouváte spodní čelist před horní, až se vám napne kůže na krku. Tímto aktivujete buňky kůže, které se začnou rychleji regenerovat a vypnou pokožku. Při druhém cviku zase opřete jazyk o spodní patro, zatlačíte a ve chvíli, kdy ucítíte, že se vám svaly na krku propínají ke klíčním kostem, budete vědět, že cvik vykonáváte správně. Když máte chvilku volna v kanceláři, můžete si takto zacvičit. Samozřejmě to neudělá průlomové změny, ale drobný rozdíl jistě uvidíte.

Vyvážený jídelníček

Správná strava je alfou a omegou každé péče o krásu. Bez toho to prostě nepůjde. Ani ty nejlepší krémy a séra vám nezaručí zdravou a pevnou pleť, pokud nebudete správně a zdravě jíst. Je proto důležité do svého jídelníčku zařadit hodně zeleniny, jež dodá tělu potřebné vitamíny, a také ho řádně hydratovat. Skvěle funguje neperlivá voda s citronem, která zajistí tělu dostatečnou hydrataci a zabrání vysychání pokožky. Dopřejte si hodně ovoce a zeleniny a klidně se nebojte informovat i na doplňky stravy. V poslední době je populární především kolagen, který si řada žen nemůže vynachválit.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button