Rady a tipy

Mandaly nejsou jen dětská záležitost, zkuste je také

Výběr a tvoření

Je jich mnoho a vy nevíte, kterou? Dobrá rada zní: Vezměte tu, která vás upoutá na první pohled.

Máte – li vybráno, udělejte si alespoň hodinku čas, najděte si příjemné místo, kde vás nikdo nebude rušit, vypněte mobil, uvařte si váš oblíbený čaj, zapalte svíčku či aromalampu, pusťte si příjemnou hudbu a můžete začít.

Na samém počátku tvoření je dobré zvolit směr, kterým budete při vybarvování postupovat – od středu ke kraji či naopak. Pokud váháte nad barvami, volte stejně jako při výběru mandal a vůbec nepřemýšlejte, zda se k sobě hodí či nikoli. Prostě berte a kreslete, nejde o výsledek, ale o samotný proces kreslení. Mějte na paměti, že čím víc se budete snažit o dokonalost, tím to bude horší a vy se svým výsledkem nebudete spokojeni. Žádná mandala není nepovedená, zachycuje vaše rozpoložení a momentální náladu. Malování mandal vás nutí trpělivosti a zklidnění a to je to, oč jde.

Čím malovat

Je úplně jedno, co k malování použijete – pastelky, voskovky, fixy, volte to, co je vám příjemné. Můžete zakoupit i mandaly, které se vysypávají barevným a velmi jemným pískem. V obrazcích je slabá vrstva lepidla překrytá papírem, který musíte sloupnout a prostor mandal vysypat pískem, ten se zachytí pouze v místech, kde je lepidlo.

Tip na závěr

Pokud si zakoupíte sešit s předlohami, nevybarvujte je přímo, ale překopírujte si je. Předloha vám zůstane a vy si mandalu můžete vybarvit znovu. Pokud si uschováte první vybarvenou, můžete je porovnat. Nikdy nevybarvíte mandalu stejně.

Máte – li odvahu vytvořit si mandalu vlastní, neváhejte a pusťte se do tvoření.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button