Dům a zahradaRady a tipy

Vylepšováky pro malé byty

S omezeným prostorem v bytech se potýká stále více lidí. Nicméně existují způsoby a návrhy, jak si můžete upravit svůj malý byt, aby vypadal větší, s maximálním využitím všech prostor. A co víc, váš byt bude cool. Život v malém prostoru může být zábava !

Nápaditá příčka

Obývací pokoj od ložnice či jiného prostoru lze jednoduše oddělit příčkou. Příčku lze doplnit o policové díly a  využít ji například jako knihovnu. Kombinace bílé a červené barvy je nadčasová a působí dobře právě v malých prostorech.

Schody s úložným prostorem

Multifunkční nábytek je přínosem nejen v malých interiérech. Schody s vestavěnými výsuvnými prostory naleznou ve stísněném prostoru maximální využití. Bohužel se neobejdete bez šikovného truhláře a pořizovací cena bývá nákladnější.

Vestavěné patro se žebříkem

Pokud vám nezbývá místnost pro ložnici a máte vysoké stropy, je vestavěné patro tím pravým řešením. Z obývacího pokoje či pracovny se díky žebříku přemístíte rovnou do postele. Takto lze vestavěné patro využít i v dětském pokoji, kdy zůstane zachována plocha, ne které si vaše ratolesti můžou hrát. A co víc, děti šplhaní baví.

Grafika na stěnách

Vhodně volené grafické vzory na stěnách mají schopnost projasnit a rozšířit malé prostory, což malému bytečku rozhodně pomůže a bude vypadat opticky větší.

Také můžete popustit uzdu své fantazii s různými grafikami. Pokud se rozhodnete pro nápadné barvy či tvary, volte praktický minimalistický nábytek, který lze složit a rozložit a poslouží mnoha účelům.

Výklenky ve zdech

Nebojte se maximálně využít vyzděný prostor a pusťte se do výklenků ve zdech. Pokud je hloubka výklenku větší, lze do něj za komponovat dokonce i lůžko. Pro větší soukromí jej oddělte závěsem či posuvnými dveřmi. Je-li výklenek menší, můžete po celé jho délce připevnit police.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button