DárkyDům a zahradaRady a tipy

Výroba domácího bublifuku je jednoduchá!

Děti si s bublifukem vyhrají hodiny a hodiny. Můžete si jej koupit v obchodě, nebo jej také vyrobit doma. Naučte se vy i vaše děti vyrábět domácí bublifuk. Už nikdy nebudete chtít jiný!

Bubliny všude, kam se podíváte

Také vás a vaše děti fascinují všichni ti, kteří umí obrovské a krásné bubliny? Vždy je nafouknou do obřích rozměrů a bubliny pak létají vzduchem. Nebo se pro vás a děti fascinující milion malých bublinek? Nejde je všechny ani pořádně pochytat. A děti tak mají o zábavu postaráno.

Mnozí si myslí, že stačí smíchat jen prostředek na mytí nádobí s vodou a můžete foukat bubliny. Zjistíte však, že tato směs nedělá tak dobré a velké bubliny, které si představujete. Našli jsme moderní a velmi dobré recepty, které splňují vše, co od bublifuků potřebujete. Jak si vyrobit jednoduché domácí bublifuky?

Vysoké bubliny

Co budete potřebovat:

  • 2 šálky teplé vody
  • 1/3 šálku mýdla
  • ¼ šálku kukuřičného sirupu

Jak postupovat:

Ve vodě smíchejte mýdlo a kukuřičný škrob. Následně můžete přelít do kelímku z bublifuku nebo směs nechat v misce. Bubliny z tohoto receptu nebývají tak barevné, jako jiné, ale zase mají tendenci vysoko stoupat, dokud neprasknou.

Barevné bubliny

Co budete potřebovat:

  • 2 šálky horké vody
  • ¼ šálku mýdla
  • 1 balíček želatiny
  • 2 polévkové lžíce glycerinu

Jak postupovat:

Smíchejte všechny výše zmíněné ingredience a získáte úžasný bublifuk. Bubliny z něj jsou krásně barevné, velké a vznášejí se vysoko do vzduchu. Navíc mají také velkou výdrž, neprasknou rychle. Vyzkoušejte jeden z výše uvedených receptů a užijte si odpoledne s bublifukem spolu se svými dětmi!

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button