DárkyKrása a móda

Vyrob si sám – bylinné exfoliační mýdlo

Nyní si můžete podle našeho návodu vyrobit krásná a voňavá mýdla. Přidáte si do něj příjemné bylinky nebo ovesné vločky a užijete si příjemnou vůni. Mýdlo nemusíte vyrábět jen pro sebe, ale udělat radost můžete známým, kamarádkám nebo rodině. Jak na to?

Co budete potřebovat:

  • Klasické bílé mýdlo (může být i jiné barvy)
  • 2 polévkové lžíce rozmarýnu (nebo levandule)
  • 2 polévková lžíce mleté ovesné mouky
  • 1 polévková lžíce kokosového oleje
  • Několik kapek oblíbené vůně
  • Voskový papír
  • Krabička nebo formička

Jak postupovat:

 

Vezměte struhadlo a mýdlo, které je čisté a neparfémované nastrouhejte na hrubé straně struhadla. Pokud nemáte mýdlo, pořiďte si mýdlovou hmotu.

Nastrouhanou směs dejte do dvojitého hrnce nebo si připravte vodní lázeň. Ke směsi přidejte jednu až dvě polévkové lžíce rozmarýnu nebo levandule a mletou ovesnou mouku.

Nyní můžete přidat parfém. Pozor však, stačí jen troška, aby mýdlo poté nebylo zbytečně moc aromatické. Přidejte pár kapek.

Dejte do vodní lázně a za stálého míchání roztavte. Pokud jste s námi vyráběli glycerinové mýdlo, směs nebude po roztavení stejná. Bude hustší, proto bude potřeba směs do krabičky či formičky přesunout pomocí dřevěné lžičky.

Ještě před vložením krabičku nebo formičku vyložte voskovým nebo pečicím papírem, který opět pomažte kokosovým olejem, aby mýdlo šlo oddělit od voskového papíru. Vezměte další kus voskového papíru a přiložte nahoru na směs. Prsty pěkně přitlačte mýdlo tak, aby se rovnoměrně rozprostřelo po celé krabičce. Nechejte ztuhnout a pořádně vychladnout. Následně odstraňte voskový papír a máte hotovo! Můžete ozdobně zabalit do krabičky a podarovat jimi své blízké a přátelé!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button