Krása a módaRady a tipyZdraví

Jarní příprava pokožky

Po zimě je dobré pleť pořádně vyčistit a to s pomocí přírody. Takové přírodní koupele jsou mnohem lepší než přípravky, které najdete v obchodech a drogeriích. Vyzkoušejte je i vy.

Škody po zimě

Nejen dům je třeba kontrolovat po zimních měsících, ale je nutno stejnou péči věnovat i pleti. Zima může páchat spoustu problémů. Pleť bude suchá, vyprahlá a vy, i když využíváte spoustu pleťových krémů, mlék, sér a podobných produktů, budete mít pleť suchou a plnou šupinek, které jsou nevzhledné a často svědí. Kosmetické přípravky nejsou zrovna levnou záležitostí a někdy dokonce ani nefungují tak, jak by měly.

Proto raději sáhněte po těch „přírodních“ produktech. Ty totiž stojí zlomek ceny, využívají se povětšinou věci, které najdete ve své spíži, či jsou běžně k dostání v obchodě. Neobsahují chemické látky, které by mohly pleť jakýmkoliv způsobem narušit nebo jí zbytečně vysušovat.

Síla olivových kostek

Během dne přinášejí skvělý a jemný pocit. Pokožka je krásně jemná, měkoučká a velmi hebká. Navíc velmi krásně voní. A co víc, vyrobíte si je jednoduše doma, bez zdlouhavých procedur, drahých přípravků. Jednoduše vše vytáhnete ze své spíže nebo koupíte v obchodě a připravíte. Chcete i svou pleť připravit na jarní sezónu a pomoci jí po zimě?

Odstranit mrtvé buňky – prvním krokem je odstranit suché a odumřelé buňky pokožky. Na tuto směs budete potřebovat ovesné vločky a sůl. Pro dosažení těch nejlepších výsledků využívejte mořskou sůl, která je plná minerálů. Ty pomáhají v pokožce udržet vlhkost. Ovesné vločky (dbejte na to, aby byly klasické, které jsou bez obsažených cukrů) jsou velmi jemné, takže jsou ideální i pro citlivou pokožku.

Čištění – med a skořice jsou další přírodní látky, které pomáhají čistit pokožku. Mají antibakteriální vlastnosti, které působí na pokožku. Med je zvlhčovalo, takže pomáhá hydratovat pokožku. Máte-li citlivou pokožku, pak nahraďte skořici malou lžící medu – příliš mnoho skořice může dráždit pokožku.

Hydratace – využívejte nosný olej, doporučujeme smíchat kokosový olej a olivový olej. Směs nezanechá pleť mastnou.

Kombinace přísad

Nebojte se kombinovat s přísadami, vyzkoušet můžete například šťávu z citronu, což zvýší hladinu vitamínu C v pleti. Dále můžete zkusit tea tree olej, který bojuje proti zarudnutí. Před spaním zase můžete přidat esenciální oleje z levandule. Jakmile si vytvoříte tu pravou směs pro vás a vaši pleť, vše smíchejte a přidejte do tvořítek na led. Takovouto zmrazenou směs můžete přidat rovnou do horké vany a užít si příjemnou a ničím nerušenou koupel.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button