DárkyKrása a módaRady a tipy

Máte doma staré džíny? Vyrobte z nich originální podtácky!

V restauracích je běžné, že vám pod pivo či pod nějaký ten drink dávají podtácky. Také v mnoha domácnostech se můžete setkat s podtácky, které koupíte snad v každém obchodě. Chrání stůl před politím, před nevzhlednými kolečky a podobně. Nemusíte je kupovat, stačí najít ty správné materiály a vyrobit si je v pohodlí domova. Náklady jsou minimální a vzhled je velmi originální. Ptáte se jak?

Recyklujte staré věci

Máte-li doma jakýkoliv druh látky nebo oblečení, které už nenosíte, nemusíte je vyhazovat do kontejneru. Často z nich můžete ještě něco užitečného vyrobit. Máte doma staré džíny, které už nenosíte? Ale pořád je ve skříni máte schované, nechcete se s nimi až tak úplně rozloučit, byly přece vaše oblíbené. Zrecyklujte je! Využijte je a vytvořte například moderní podtácky pro svou domácnost.

Staré džíny už na sebe nemůžete vzít, protože se na nich objevuje například díra nebo jsou ošoupané či už zkrátka ztrácí svou barvu. Nemusíte je však vyhazovat, najděte pro ně nové využití. Přinášíme vám návod, jak si ze starých džínů vytvořit krásné a originální podtácky.

Co budete potřebovat:

  • Staré džíny
  • Papír
  • Nůžky
  • Plastová nádoba s pevným a plochým povrchem
  • Jehla a nit nebo lepidlo

Jak postupovat:

Ze starých džínů vás budou zajímat zadní kapsy. S pomocí nůžek vystřihněte opatrně zadní kapsy. Pozor, vystřihněte celé kapsy, nejen materiál, který je vepředu. Musí vám zůstat celé a funkční kapsy, které poté skvěle využijete jako podtácky.

Vezměte papír a obkreslete prostředek kapsy tak, aby se po vystřihnutí obkres pohodlně vešel do kapsy. Vznikne vám šablona a s ní budete dále pracovat. Stačí vám jen jeden kousek, kapsy jsou zhruba stejně velké.

Šablonu přiložte na plastovou nádobu, která je prázdná. Vystřihněte stejný kousek z každé strany, který následně potom vložíte do kapsy.

Můžete nechat kapsu takto otevřenou, popřípadě můžete plastový kousek do kapes přilepit. Rovněž můžete sešit vrchní díl, takže nebude plastový kousek vypadávat. Je to jen na vás a vašem vlastním uvážení. Můžete se podívat také na video, kde najdete celý postup.

Opravdu, staré rifle nemusíte vyhazovat, stačí je velmi užitečně zrecyklovat a vytvořit z nich praktické výrobky, které poslouží a navíc jsou velmi módní. Žádný večírek nebo party se tak neobejde bez vašich moderních podtácků. Vyzkoušejte je i vy!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button