Krása a módaRady a tipy

Deodorant? Vyrobte si jej doma!

Každý z nás využívá nějaký ten deodorant, aby pomohl omezit pocení a případný zápach. Antiperspiranty jsou výbornými pomocníky, stačí jej aplikovat do podpaží a máte o pocení postaráno. Ne všechny přípravky však nutně musí splňovat všechny požadavky, které na ně jako uživatel kladete. Co s tímto problémem dělat?

Vyrobte si deodorant doma!

Ne všechny deodoranty, které najdete v obchodech, fungují tak, jak si vy sami představujete. Obsahují také látky, které mohou vést k ucpávání potních žláz, což dobré a správné není. Co tedy dělat? Nepoužívat je? To přeci nejde, protože během letních dní vás udržuje svěží a pomáhají minimalizovat nepříjemný zápach, který by jinak byl cítit.

Můžete si tento kosmetický produkt vyrobit sami doma. Bude přesně podle vašich představ, bez zbytečných chemických látek! Přesně víte, co do deodorantu přidáváte, takže už nebudete mít problém s různými látkami. Receptů, jak si připravit domácí deodorant je spousta. Ne každý je dobrý. Navíc jsme hledali recept, který by nejen pomáhal, ale také takový, který by voněl. Přinášíme recept, který toto všechno splňuje. A co víc, nezanechává skvrny na oblečení!

Co budete potřebovat:

  • 25 g jedlé sody
  • 30 g kokosového oleje
  • Pár kapek éterického vonného oleje (podle vaší volby)

Jak postupovat:

Jedlá soda je velmi dlouhou dobu považována za skvělou pomůcku v boji s potem a zápachem. Tvoří alkalické prostředí, které napomáhá zabíjet a ničit bakterie. Do misky si dejte jedlou sodu.

K ní přidejte kokosový olej, který je takovým malým zázrakem. Taje při 24 stupních, takže deodorant vám vydrží tuhý a při kontaktu s pokožkou bude jemně tát. Skvěle se také na pokožku nanáší, což jistě oceníte.

Na závěr přidejte do misky několik kapek éterického oleje. Vybírat můžete takový, který se vám líbí a který vám voní. Může to být citronový nebo mátový esenciální olej, květinová vůně nebo například také levandule nebo skořice. Je to čistě na vás, jaký olej si vyberete.

Celou směs pečlivě smíchejte a naplňte jím nádobku, ve které jste předtím měli deodorant. Díky této nádobce budete moci deodorant aplikovat pohodlně a jednoduše, díky kolečku dole můžete vytlačit tolik deodorantu, kolik právě potřebujete. Můžete také přidat do klasického kelímku a aplikovat pomocí prstu. Deodorant uchovávejte v chladu.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button