Dům a zahrada

Nenápadná řeč barev. Věděli jste, že mají zásadní vliv na pracovní prostředí?

Jak má vypadat prostředí úspěšné firmy? Míníme tím vybavení kanceláře, tedy pracovní stoly, stolky a zejména kancelářské židle. Většina z nás podvědomě cítí, že nábytek by měl ctít černou a šedou. Jde o konzervativní barvy, které evokují úspěch. Kam jinam by měl uhlazený kravaťák sednout, než do elegantně čalouněné kancelářské židle v černé barvě.

Jenže časy se změnily a tyto představy už dávno neodpovídají realitě. Především si musíme odmyslit toho kravaťáka – mnohé úspěšné firmy si zakládají na principu „casual“ dress code.

A za druhé, manažeři úspěšných firem ví, že převládající barvu interiéru kanceláře je třeba dobře promyslet. Sázka na černou nemusí být vždy ideální volbou.

V první řadě jde o to, aby jste se v práci dobře cítili vy, vaši zaměstnanci i klienti. Barvy vybavení kanceláře na to dost silně podvědomě působí. Barevná chvění prochází lidským tělem, což má za následek různé reakce. To není žádný šarlatánský výplod, ale výsledek výzkumu dánského lékaře Nielse Ryberga Finsena, který za tento objev dostal Nobelovu cenu za medicínu.

Nepodceňujte barvy! Hrají v našem životě důležitou roli. Každou sekundu ovlivňují naši momentální náladu.

Jak tyto poznatky uplatnit ve vybavení kanceláře? Modrá vyvolává pocit důvěry a serióznosti. Jednací židle v této barvě se dobře hodí například do pojišťoven nebo bank. Zelená uklidňuje a navozuje pocit relaxace, takže je dobrou volbou do čekáren. A žlutá nebo oranžová coby pestré, teplé barvy se skvěle vyjímají v prostředí, kde panuje tvůrčí atmosféra.

Bílá navozuje dojem čistoty. Skvěle odlehčuje prostor a dá se dobře kombinovat. Taková kancelářská židle bílá ve spojení s hnědými stoly působí seriózně, kombinace bílé s modrou zase napomáhá soustředění.

Vyberte si ideální barevnou kombinaci, která bude souznít s vaší představou o atmosféře ve vaší práci. I tak zdánlivě nepodstatný detail, jako je barva nábytku, dokáže mít rozhodující vliv na tom, jak se u vás budou lidé cítit.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button