Spolupráce

Vše o projektové dokumentaci pro rodinné domy

Každý, kdo si chce postavit svůj vysněný rodinný dům, musí získat projektovou dokumentaci. Co to však projektová dokumentace je, jak vypadá, z čeho se skládá či koho můžeme požádat o zpracování projektové dokumentace, to ví jen málokdo. Seznamme se s tímto pojmem ve stavebnictví, který jednoho dne rozhodně oceníme.

Co je to projektová dokumentace?

Projektová dokumentace je nejdůležitější dokument, který potřebujete k získání stavebního povolení. Bez projektové dokumentace nebude stavební povolení uděleno, a tak nezačne stavba vysněného rodinného domu. Jedná se o soubor nákresů, výkresů a schémat, který podává informace o budoucí stavbě. Pokud si však myslíte, že projektovou dokumentaci potřebujete jen pro vyřízení stavebního povolení, pletete se. Využijí ji i stavitelé, kteří budou mít informace o budoucí stavbě pěkně před sebou a budou vědět, jak si stavbu představujete a jak by měla vypadat.

Koho můžeme požádat o zpracování projektové dokumentace?

Samozřejmě projektovou dokumentaci si nemůžete vypracovat sami. Je třeba požádat odborníky, kteří projektovou dokumentaci zpracují tak, jak má vypadat. Na trhu je však mnoho firem, které se zaměřují na zpracovávání projektové dokumentace. Abyste nesvěřili svůj budoucí dům firmě, která nevykouzlí projekt domu podle vašich představ, ale vypracuje takový projekt, který skutečně bude splňovat vaše požadavky a předpoklady, poradíme vám, na koho se obrátit.

Specialistou na projektovou dokumentaci pro rodinné domy, také pro bungalovy, dvojdomky, typové domy nebo dřevostavby je projekční kancelář SONDER PROJEKT, s. r. o. Zabývá se zpracováním nejen projektové dokumentace, ale také zpracováním studií, dokumentace pro územní rozhodnutí či zpracovává realizační dokumentace, které jsou také potřebné pro získání stavebního povolení.

Kromě toho posílá na stavby technický dozor, který v případě potřeby hájí zájmy klienta, což je poměrně neobvyklá služba, která se však podílí na hladkém průběhu stavby.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button