Rady a tipy

Tento kámen je doslova poklad a měl by ho mít doma každý

Zeolity jsou horniny, které dokáží absorbovat nežádoucí vlhkost nebo jedovaté pachy. Zatímco většina skal jsou výhradně skály pro venkovní vyžití, zeolity by měly využívat i uvnitř domova.

Na trhu existuje mnoho komerčních deodorantů a osvěžovačů vzduchu, které vlastně jen zakrývají nepříjemné pachy. Zeolity jsou přírodní a proto je takové čištění vzduchu zcela bezpečným způsobem čištění vzduchu a absorbování škodlivin. Navíc zeolity lze použít opakovaně. Jakmile si je koupíte jsou připraveny k použití.

Jak zeolity fungují?

Co způsobují tyto podivné kameny a jaké je jejich kouzlo? Jak se ukázalo, není to magie, ale věda. Zeolity jsou mikroporézní hlinitokřemičitany, které jsou v mnoha výrobků pro domácnost, včetně kamínků pro kočky a pracích prostředků.

Zeolity jsou pevné látky s trojrozměrnou krystalickou strukturou, které jsou sestaveny z prvků kyslíku, křemíku, hliníku a alkalických kovů. Tyto prvky se přirozeně vyskytují ve vulkanické horninách a jejich popel reaguje s podzemní vodou.

Jsou označovány jako „molekulová síta“, fungující jako jakýsi cedník pro minerály. Zeolit ​​má otvory, které umožňují menším minerálem přes ně procházet, zatímco absorbují větší molekuly. Zeolit ​​se vyrábí synteticky pro průmyslové využití, jako například pro čištění vody a pomoc při využívání jaderných a radioaktivních odpadů se specifickými normami pro velikost otvorů. V přírodě je velikost otvorů těchto hornin odlišná.

Poprvé byly zeolity objeveny švédským mineralogem v roce 1756. Axel Fredrik Cronstedt zjistil, že materiál s názvem stilbit se při výrobě páry rychle ohřívá kvůli absorpčním vlastnostem. Od tehdy se to nazývá zeolit, což znamená „kámen varu“. Když se teplota změní, voda, kterou materiál nasál se vrátí zpět do atmosféry.

Nyní, když jsme zjistili, že zeolity ve skutečnosti nejsou forma „magie“ nebo čarodějnictví, je na čase zjistit, co by vás mohlo motivovat k nákupu těchto nevšedních kamenů a dát si je do svého domu. Když by k vám přišli vaši přátelé, mohou se vás zeptat, jestli jste si vypěstovali vášeň pro geologii; až by se z toho mohla vyvinout zajímavá debata.

6 důvodů k umístění zeolitu kolem vašeho domu

Svěrací vůně

Milujeme zvířata, ale nemáme rádi nepříjemný zápach, který často přinesou do našeho domu. Kočičí bedýnky jsou jedním z těch oblastí, kde je možné cítit nepříjemný pach kočičího moči. I když může být zmírněn použitím velkého množství osvěžovače vzduchu a vonných svíček, zeolitové skály jsou lepší alternativou. Ať už boj s konstantním zápachem z kočičí krabice nebo se vaše štěňátko ještě nenaučilo vykonávat potřebu venku, zeolit tento pach absorbuje.

Zápach z koše

Pokud nechcete mít v domácnosti pach z odpadků ze svého jídla, můžete jej dostat jednoduše pryč. Umístěte několik zeolitů na dně plechovky a dejte ji do koše. To pomůže pohltit vlhkost a zápach, který se vytváří při rozkládání zbytků potravy ve vašem koši.

Cigaretový zápach

Zápach z cigaret může být jedním z nejtěžších pachů k odstranění pachu z čalounění a koberců. Pokud jste si právě koupili dům nebo pronajali byt, předchozí bydliště na vás mohlo zanechat původní stopy zápachu. I když byste nejprve měli důsledně vyčistit všechny povrchy, můžete umístit misku nebo sáček se zeolitem v místnosti, která je nejsilnější zasažena silným pachem. Zápach zmizí.

Zatuchlé pachy

„Nádherný“ závan starých vánočních ozdob, plísní, zapomenutých krabic a zchátralého oblečení od vašich vysokoškolských let. Stejně jako zápach z nevyvětraných místností. Tento přetrvávající zatuchlý zápach je velmi obtížné odstranit, ale zeolitové skály mohou snížit intenzitu některých zápachů.

 

 

 

 

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button