Dům a zahradaRady a tipy

7 vonných octových čističů

Ocet je skvělým pomocníkem do všech domácností, nejenže díky němu budete vařit, ale také jej můžete použít pro čištění domácnosti. Jde o přírodní čistič, který si zamiluje opravdu každý. Pokud jde o čištění, ocet je skvělý. Je levný, není toxický, snadno je k dostání a má jej doma snad každý. Pomáhá rozjasnit okna, osvěžuje prádlo, odstraní skvrny na koberci a umí toho daleko víc. Láhev octa je skvělé řešení, jak se vyhnout čističům, které obsahují spoustu chemikálií. Je dobré se však vyhnout mramorovým deskám a také parketovým podlahám, protože je může kyselost poškodit.

Velmi účinná směs

Nejúčinnější čistící směs je 50% octa a 50% vody. Také je možno přidat ovocné slupky, bylinky nebo esenciální oleje, takže kromě toho, že váš dům se bude lesknout, také bude krásně vonět. Jen je nechejte chvíli louhovat a to nejméně po dobu jednoho týdne. Nyní přinášíme různé směsi.

Vyvážená směs

Vezměte dva nebo tři kousky citrónové kůry, několik snítek rozmarýnu a dejte jej do směsi. To vytvoří čistou a svěží vůni. Navíc, kyselina z citronové kůry přidává další čistící vlastnost, je ideální pro odolné skvrny.

Citrusová esence

Trocha esenciálního oleje spolu s 2 – 3 kapkami máty peprné dá vzniknout úžasné vůni, která bude energizující, svěží a krásně letní.

Osvěžující směs

Několik větviček eukalyptu, 2 – 3 kapky tea tree oleje vytvoří skvělý a silný odstraňovač zápachu. Někteří lidé také věří, že tea tree bojuje proti bakteriím. Ať už to tak je, nebo ne, tato kombinace je osvěžující.

Šalvějová směs

Stačí vzít horkou vodu, ocet, trochu mýdla a šalvěj. S touto směsí získáte skvělého pomocníka, který pomůže odstranit špínu a skvrny.

Sladká a příjemná

Do směsi můžete přidat například také lusky vanilky a celou skořici, díky tomu získáte příjemnou sladkou vůni.

Relaxační aroma

Příjemná a uvolňující vůně, tu získáte, když do octové směsi přidáte snítky levandule.

Síla éterických olejů

Éterické oleje přináší řadu velmi zábavných a příjemných vůní, některé dokonce mohou pomáhat likvidovat bakterie a plísně. Do octového roztoku můžete přidat pár kapek máty peprné. Před použitím zatřeste a máte skvělou směs, která vyčistí vše, co potřebujete.

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button