Dům a zahradaRady a tipy

Rychlá pomoc? Vyzkoušejte tyto vychytávky!

Na připálený hrnec využijete kypřící prášek, zaschlé mastné skvrny okolo sporáku vám pomůže odstranit směs jedlé sody a octa. Zkrátka máte a znáte osvědčené tipy a triky, které vás zachrání při úklidu.

Usnadnění života

Také si čas od času chcete jednoduše usnadnit život? Neustále někde něco hledáte, tak si to příště jednoduše dáte někam, kde to vždy najdete. Organizujete lednici, jogurty skladujete podle data spotřeby, ať nemusíte každý jeden kontrolovat a zjišťovat, který je dobré sníst jako první. Vyzkoušejte i triky, které jsme si pro vás níže připravili, a také můžete ušetřit pár sekund, popřípadě si zjednodušit život.

Stop slimákům

Také vám vadí, když se plazí okolo vašich oblíbených květin? Znamená to, že brzy nadělají nějakou škodu. Jednoduše vezměte kávová zrna a aplikujte je na záhon. Stačí je jednoduše poházet a slimáci budou pryč!

Křída do skříně

Pytlíček s kousky křídy se ideálně hodí do šatníku či jakékoliv skříně. Velmi dobře totiž absorbuje různé zápachy a vlhkost, takže oblečení ve vaší skříni bude vonět a bude připraveno k použití.

Vejce na podlaze

Ač se při vaření snažíte být opatrní, nic nerozbít, ne vždycky se to podaří. Třeba taková manipulace s vejci je dosti ošemetná. Co dělat, když vám na podlahu upadne syrové vejce? Snad každá hospodyňka ví, že uklízet vejce z podlahy není žádný med. Zkuste následující trik, posypte jej solí! Následně počkejte asi deset minut a poté jednoduše odstraníte bílek i žloutek.

Nádobí od barvy

Podporujete děti v jejich kreativním vyjádření? Pokud se chtějí vyjádřit barvami, pak to „schytá“ nejen stůl, židle a oblečení dítka, ale také nádobí. Často se vám stává, že malý umělec ve svém zápalu zkrátka zašpiní hrníčky a další nádobky? Jednoduše obalte nádobky do fólie.

Smoothie mixy

Milujete také zdravé a chutné smoothie? Jeho příprava je už tak velmi jednoduchá, ale můžete si jí ještě zrychlit. Připravte si několik pytlíčků s ovocem či zeleninou. Předem si namícháte své oblíbené směsi a zmrazíte. Poté už jen vytahujete jednotlivé směsi podle vaší aktuální chuti a připravíte si smoothie, kterým začnete svůj den.

Ramínko se šátky

Také máte několik šátků, které máte rádi, ale vždy když jdete někam ven sáhnete po jednom jediném? Není to také trochu kvůli tomu, že prohrabovat se spoustou šátků vás nebaví? Pohodlně si je odložte na ramínko, které uložíte do skříně. Díky tomu ušetříte prostor ve skříni či šuplíku, šátek nebude zmačkaný a vy si tak v klidu a během pár chvil vyberete ten správný.

Pozor na mravence

Jakmile se trošku oteplí, rádi snídáte i obědváte na čerstvém vzduchu? Jenže vám vadí mravenci a jejich snaha ukrást vám ze stolu vaše jídlo? Vyhlaste jim válku. Jednoduše nohy stolu dejte do misky s vodou. Tento jednoduchý trik vám zajistí od mravenců pokoj!

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button