Rady a tipyZdraví

6 tipů, jak se nenechat odrovnat stresem

Stresovým situacím se v dnešním rychlém světě bohužel nikdo nevyhne. Ráno spěcháme autem nebo autobusem, odpoledne řešíme problémy v zaměstnání a po rychlém obědu a mnoho dalších situací se dosoukáme domů, kde na nás čeká správa domácnosti, vaření a příprava na delší den.

Stres bývá v malých dávkách dobrým sluhou, ale častěji se stává zlým pánem. Projevu se špatně nejen na naší psychice, ale hlavně na našem zdraví. Problémy se srdcem, deprese a špatné držení těla a hlavně otravné změny nálad. My se vám těmito několika radami pokusíme od stresu alespoň trochu pomoci. Nebojte se ale, stres není nic, s čím byste se nedokázali vypořádat!

Vždy připraven

Každý večer popřemýšlejte nad tím, co vás následující den čeká. Pokud toho máte, můžete si to sepsat i na papír. Myslete na to, co si oblečete, na co se vás budou lidé ptát a jaké se od vás očekává chování. Snažte se, aby vás následující den nemohlo nic nemile překvapit.

Mějte předstih

Úprkům na poslední chvíli a polozavázanými botami se s obloukem vyhněte. Zpoždění vám totiž na vaší náladě v žádném případě nepřidá. Vyjděte dříve a dostaňte se cestou do správného rozpoložení a do klidu. Pokud dorazíte na místo dříve, tak nestepujte na místě, ale prohlédněte si třeba interiér, učebny, chodby anebo se projděte na trochu čerstvého, který vám pomůže.

Pryč s ranními obtíži

Pokud se ráno probouzíte s neklidným žaludkem a pocitem na zvracení, nezoufejte. Zkuste si spravit jídelníček a zařadit do něj i bylinné čaje a více ovoce a zeleniny. To harmonizuje nejen váš žaludek, ale také váš neklidný žaludek.

Chce to klid

Máte pocit, že nic nestíháte a vše vám přerůstá přes hlavu? Dělá se vám špatně při pomyšlení na ty všechny povinnosti? Tak se na chvíli zastavte a nadechněte. Do orgánů se vám dostane kyslík a celkově se zklidníte a srovnáte a získáte nadhled pro svou práci.

Odpočívejte

Bez řádného odpočinku a dostatku spánku se ze stresu nikdy nevymaníte. Jestliže nemůžete usnout, tak zkuste večer místo telefonu mobil a dejte si k tomu uklidňující šálek čaje. Čaj vám pomůže daleko lépe než prášky na spaní, které vás z dlouhodobého hlediska mohou ohrozit.

Bavte se

I když vám občas není do zpěvu, tak na zábavu byste zapomínat neměli. Pusťte si komedii, vyrazte na večeři nebo někam s kamarády. Smíchem se zvyšuje množství kyslíku v orgánech, tím se zesiluje průtok krve a stres „pomalu ale jistě“ mizí

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button