Krása a módaRady a tipy

6 profesionálních tipů na nejlepší fotografii

Dnešní doba je dobou fotografií. Jsme tak moc zvyklí pózovat, aniž bychom se zamysleli nad tím, zda pózujeme správně a zda nám to skutečně na fotografii sluší. Hlavně ženy se často bezmyšlenkovitě usmívají do objektivů a nedostatky pak často maskují různými filtry anebo digitálním make-upem. Profesionálové nám radí: odložte smartphony a raději si udělejte pořádnou fotografii… a hlavně buďte přirození! My vám přinášíme šest rad profesionálních fotografů, které vám zaručují vaší nejkrásnější a nejpřirozenější podobu. Už žádné našpulené rty, vsaďte na vaši pravou krásu!

Vyhněte se záběrům zespoda

Na snímcích zespoda budete pravděpodobně velice upjatě a objektiv vám může přidat pár kilo navíc. Profesionálové raději fotí z úrovně očí – to vám nebude nic přidávat a nevytvoří vám masivní bradu, kterou jinak nevlastníte.

Nefoťte se z výšky

Ani záběry z výšky vás neučiní na fotkách atraktivnějšími. Vaše hlava bude ve srovnání s tělem obrovská. Takové fotky doporučujeme těm, kteří chtějí mít výraz kocoura v botách z pohádky Shrek.

Najděte svou šťastnou stranu

Obličej každého z nás je lehce asymetrický. Proto byste na focení měli nastavit svou „lepší stranu“ pro maximální efekt.

Nevtahujte tváře

Chcete-li své tváře méně prominentní, nevtahujte je. Stačí při focení lehce tisknout jazyk na horní patro – pomůže to.

Nemračte se

Mračení na fotkách vás činí agresivnějšími a navíc vám prodlužuje nos. Správně byste se měli koukat rovnou do kamery!

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button