Dům a zahradaRady a tipy

Vyrobte si desinfekční sprej s esenciálním olejem!

Desinfekce bez stop chemie

Desinfekční prostředek nemusí být napěchován chemií, naopak může obsahovat spoustu přírodních látek, které mají podobný či stejný čisticí účinek jako chemické látky. Vyrobit si jej je snadné a velmi levné, vaše peněženka pocítí, když přestanete čisticí prostředky kupovat a místo toho si je vyrobíte v pohodlí domova. Navíc je tento prostředek bezpečný pro všechny typy povrchů.

Můžete využít například levandulový esenciální olej a tea tree olej, což jsou skvělé desinfekční prostředky, disponují mnoha skvělými vlastnostmi. Tea tree olej je antivirový a antifungální, využívá se k léčbě drobných oděrek nebo infekce kůže. Jestliže úplně nefandíte octu, můžete jej nahradit alkoholem nebo vodkou.

Pokud se rozhodnete vyměnit ocet za cokoliv jiného, vždycky je dobré vyzkoušet přípravek na malé ploše a dál používejte podle reakce. Ocet a alkohol jsou klíčovými složkami v přípravku, pomáhají odstranit bakterie a nečistoty. Pro následné čištění se využívá také destilovaná voda, která neobsahuje žádné nečistoty. Jak si jej vyrobit?

Co budete potřebovat:

  • ¾ šálku destilované vody
  • ¼ šálku octa
  • Rozprašovač
  • 7 kapek levandulového esenciálního oleje
  • 7 kapek tea tree oleje
  • Trychtýř

Jak postupovat:

Do rozprašovače nalijte ¼ šálku octa.

Přidejte další esenciální oleje, ale pozor, nepřehánějte to. Obvykle jsou poměrně silné, takže opatrně. Nalijte ¾ šálku destilované vody a uzavřete. Pořádně protřepejte. A můžete používat!

Čistit můžete každý povrch, je dobré před každým čištěním pořádně rozprašovač protřepat. S jeho pomocí můžete desinfikovat pracovní plochy, kliky dveří, mobilní telefony a podobně. Nemá negativní účinky na děti nebo domácí zvířata. Velmi dobře s nimi můžete čistit také kosmetické štětce či přípravky.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button