Dům a zahradaRady a tipy

Tipy, které vám usnadní úklid

Jenže ejhle, najednou zjistíte, že čisticí prostředek, který jste chtěli použít, už dochází nebo jej doma dokonce nemáte. Co v takovou chvíli dělat?

Potřebné tipy a triky

Mnozí by sundali rukavice a jednoduše počkali, až prostředek dokoupí, popřípadě by rychle šli do obchodu koupit nový. Nicméně nemusíte to řešit tímto stylem. Stačí prohrábnout spíž, najít ingredience, které máme doma běžně snad všichni a s nimi vykouzlit přípravky pro úklid. Smíchejte níže uvedené ingredience. Ty si poradí s mnoha skvrnami, pomohou například vyčistit spálené hrnce a pánve, spáry mezi dlaždičkami nebo se dozvíte, jak jednoduše vyčistit kartáče na vlasy.

Pračka

Jde o jeden z nejvíc využívaných spotřebičů v domácnosti. V důsledku toho, jak moc a často perete, se dřív či později ušpiní. Dokonce se z pračky může linout nepříjemný zápach a odér. Zbavit se zápachu? Přidejte do bubnu pračky jedlou sodu a bílý destilovaný ocet. Zapněte ten nejteplejší cyklus a spusťte pračku bez oblečení.

Okenní rámy

V okenních rámech se může objevovat prach, špína a další nečistoty, které ne a ne odstranit. Do rohů nasypte jedlou sodu a poté pomaličku přidejte bílý ocet. Směs začne pěnit. Počkejte, až se vše uklidní a poté odstraňte nečistoty.

Spálené hrnce a pekáče

S pomocí jedlé sody a peroxidu vrátíte lesk a čistotu hrncům, pánvím a pekáčům, které jsou zašlé nebo dokonce na kterých se objevuje spálenina. Smíchejte obě ingredience a použijte. Velmi jednoduše pak odstraníte všechny nečistoty a uvidíte skvělé výsledky!

Vana

Zejména okolí vany bývá často zanesená různými nečistotami. A vyčistit je? To je opravdu tvrdý oříšek. Smíchejte prací prášek a ocet ve stejném poměru. Tuto směs aplikujte na místa, kde vidíte největší problém a nechejte působit asi deset minut. Následně místa očistěte kartáčkem a opláchněte.

Dlaždičkové spáry

Spáry mezi dlaždicemi potřebují obnovit lesk? Potřebujete odstranit nečistoty, které se v těchto místech velmi rády usazují. Aby byly spáry zase krásně bílé a příjemné, vyzkoušejte čistič na toaletu. Ten smíchejte s bělícím prostředkem. Naneste na spáry s pomocí kartáčku, pořádně čistěte a následně opláchněte. Spáry budou krásně bílé a lesklé zároveň.

Klimatizace v autě

Starý kartáček na zuby nebo jednoduchý starý kosmetický štětec pomůže odstranit z klimatizace všechen prach z větracích otvorů v automobilu. Klimatizace tak bude opět jako nová.

Skleněné lahve a vázy

Potřebujete vyčistit skleněné vázy nebo lahve? Pak smíchejte mýdlo, teplou vodu a sůl. Nalijte do sklenice nebo vázy, pořádně protřepejte a opláchněte poté vodou. Pokud je to nutné, tak postup opakujte.

Podlaha

Nachází se na podlaze skvrny od fixu, voskovek nebo všeho dalšího? Zkuste zubní pastu. Ta umí odstranit skvrny z tvrdého dřeva. Aplikujte na skvrnu trošku zubní pasty, rozetřete a o chvíli později jemně setřete houbičkou nebo hadříkem z mikrovlákna.

Kartáč na vlasy

Při pravidelném česání se stane, že v něm ulpívají vlasy. Potřebujete se zbavit chomáče vlasů, ale nevíte jak na to? Jednoduše, vezměte nůžky a každou třetí řadu mezi štětinami přestřihněte. Poté smíchejte jedlou sodu a horkou vodu. Do směsi vložte kartáč a nechejte pár minut působit. Poté jednoduše odstraňte všechny vlasy z kartáče.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button