Rady a tipyZdraví

Jak na hollywoodský úsměv?

Mnozí z nás sní o krásném a zářivém úsměvu jako ze stříbrného plátna, ale málokdo se odváží na chemické bělení zubů anebo jiné procedury. Nezoufejte ale, dokonalého úsměvu můžete dosáhnout i dostupnější a daleko snažší cestou. Nápadov pro vás má rovnou pět procedur na zdravé zuby a dásně, které můžete provádět z pohodlí domova a bez rizika. Nevyrovnají se sice návštěvě zubaře, ale sami uvidíte, jak se po pravidelném užívání stav vašich zubů nenávratně zlepší. Tak tedy směle do toho!

Jahodová pasta

Vezměte pár čerstvým jahod a pomocí lžičky je rozmačkejte a promíchejte s jemnou mořskou solí. Výslednou pastu naneste na kartáček na zuby a a jemně masírujte vaše zuby po dobu několika minut. Po skončení zuby pečlivě opláchněte, pro maximální účinek opakujte nejméně dvakrát týdně.

Banánové bělidlo

Bánová slupka je přímo geniálním bělidlem pro vaše zuby – obsahuje látky, které rozpouští zubní plak a pomáhá zachovat přirozeně bílou barvu vašich zubů. Zuby čistěte vždy vnitřní stranou banánu a po skončení procedury nezapomeňte řádně vypláchnout vaše ústa.

Domácí bělící zubní pasta

Smíchejte jednu kávovou lžičku kurkumy a stejné množství kokosového oleje. K tomu přidejte ještě 2-3 lžičky mátového oleje a zamíchejte směs tak, abyste dostali správnou konzistenci zubní pasty. Pastu aplikujte po každém čištění zubů a to nejlépe jednou denně.

Zázračná směs z živočišného uhlí

Ačkoliv to nezní příliš chutně, živočišné uhlí a pár kapek vody jsou na vaše zuby učiněný zázrak! Nechte směsku působit po dobu dvou minut a opakujte nejméně dvakrát týdně. Výsledkem budete mile překvapeni!

Vsaďte na kokosový olej!

Naneste trochu kokosového oleje na váš chrup a nechte působit 15-20 minut. Nezapomeňte si ale po této proceduře pořádně vypláchnout ústa.

 

 

 

 

 

 

 

 

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button