DárkyDům a zahrada

Jak pečovat o vánoční hvězdu, aby dlouho kvetla

Poinsettia je květina u nás známá spíše jako vánoční hvězda. Pomalu ale jistě se stala nedílnou součástí předvánoční výzdoby našich domovů. Svými krásnými květy a pestrostí vhodně doplňuje zelené chvojí. Nabízí širokou paletu barev – tradiční červenou, růžovou, krémovou až po formy vícebarevné či dokonce melírované. Může být i vhodným dárkem, který v předvánočním čase zajisté potěší.

Výběr rostlin

Chcete – li, aby vám dlouho kvetla, je důležité vybírat kvalitní rostlinky. A na co je dobré při výběru dát pozor?  Není vhodné kupovat květiny na tržnicích, kde jsou vystavené studenému vzduchu. Velice špatně totiž snáší zimu a průvan a po přechodu do teplého prostředí domovů většinou opadají.

Ideální nákup je v květinářství, tady prodavači vědí, co potřebuje. Pokud ji kupujete v supermarketu, kde není běžným sortimentem, je vhodné zabalit ji do papíru, který ji ochrání před venkovním počasím.

Péče

Při umístění dbejte na několik věcí, které květina potřebuje. Především je to světlé místo, bez přímého slunce a bez blízkého zdroje tepla (například radiátorů). Ani poblíž krbu, přestože tam asi vypadá krásně, jí to nebude svědčit. Teplota v místnosti by neměla být příliš vysoká. Ani chladný vzduch jí příliš nesvědčí, tak to mějte na paměti při větrání.

Při zalévání používejte odstátou vodu s pokojovou teplotou. Zemina by měla být mírně vlhká. V podmisce by neměla být voda. Dobré je občas rostlinu zavlažit rosením, které je dobré především v panelových domech, kde je vzduch sušší.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Jeden komentář

  1. No mám taky vánoční hvězdu,kterou mi zakoupila dcerka Petruška.Je stále krásná a mám z ní velkou radost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button