Dárky

Vyrobte si barevné svíčky z voskovek

Máte doma pár zlomených voskovek, které už děti nepoužívají? Nemusíte je vyhazovat, ale použijte je dál! Máte-li doma děti, které rády kreslí a malují, pak jistě máte zásobu pastelek, fixů nebo voskovek, které jsou zlomené, nekreslí. V rámci úklidu dětem vyhodíte fixy, které jsou vyschlé, pastelky, které nejdou ostrouhat. Co však voskovky? Ty zlomené určitě nevyhazujte!

Domácí výroba, která potěší

Z voskovek můžete vytvořit řadu věcí, zejména pak svíčky. Stačí smíchat spolu s klasickým voskem a máte hotovo. Přidat můžete třpytky nebo další jiné dekorace. Vyrobte si doma svíčky z voskovek nejen pro sebe, ale také pro všechny své kamarády a známé. Můžete obdarovat jednotlivými svíčkami své přátelé, maminku, kamarádku. Výroba vás bude bavit, je jednoduchá a navíc můžete strávit příjemné odpoledne s dětmi. Jak si barevné svíčky z voskovek vyrobit?

Co budete potřebovat:

  • Úlomky voskových pastelek
  • Parafínový vosk (můžete využít také průhledné čajové svíčky)
  • Knoty
  • Skleněné kalíšky nebo nádoby v různých tvarech a velikostech
  • Papírové kelímky
  • Éterické oleje podle vlastního uvážení
  • Špejle

Jak postupovat:

Při koupi dávejte pozor na to, jaké knoty kupujete, musí být dostatečně dlouhé, aby se vešly do sklenic a svícnů, které máte připravené. Můžete si koupit již hotové knoty, popřípadě si koupit sadu na výrobu knotů a vyrobit je tak dlouhé, jak potřebujete.

Z ulomených voskovek odstraňte obaly. Z některých jde obal jednoduše sundat, na jiné použijte nožík. Parafinový vosk dejte do skleněné nádoby, je nutno jej smíchat s voskem z voskových pastelek. Parafín a voskové pastelky roztopte zvlášť a následně smíchejte barevný vosk z pastelek s parafínem nebo včelím voskem. Samotný vosk z pastelek nehoří dobře.

Jaký poměr vosku z pastelek s klasickým voskem? Smíchejte oba vosky v poměru 2/3 parafinového a 1/3 vosku z pastelek. S pomocí špejlí můžete míchat vosk.

Pokud chcete použít éterické oleje, přidejte je po smíchání obou voskům. Následně umístěte do skleněného svícnu či kalíšku knot a přidejte roztavený vosk. Knot je nutno dát do středu nádobky a držte jej po celou dobu nalévání. Plánujete-li několik barevných vrstev vosku, musíte nechat pořádně ztuhnout každou jednu z nich, aby se nepromíchaly.

Pro udržení knotu použijte špejli a kolíček na prádlo. Díky tomu bude knot vzpřímený a vy v pohodlí můžete nalévat jednotlivé vrstvy a následně čekat, dokud vosk zcela nezaschne.

Jakmile se tak stane, můžete knot uvolnit a podle potřeby odstřihnout nebo seříznout. Jednotlivé kalíšky se svíčkami můžete ozdobit mašličkami, zabalit nebo nechat jen tak.

Nyní máte hotovo, můžete už zapálit nebo darovat svým blízkým.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button