DárkyDům a zahradaRady a tipy

Vyrobte si sami – krásné barevné svícny!

Přemýšlíte nad tím, že si svůj interiér doladíte a něco vydekorujete? Chtělo by to nějaký nápad, něco, co bude originální a přitom to bude vypadat moderně. Dům se stává domovem právě díky těmto drobnostem a detailům, které v klasickém domě často chybí. Můžete si vytvořit krásné svícny, které jsou barevné a příjemně doladí váš interiér. A co víc, jsou také praktické!

svíčky

Příjemná kreativní chvilka

Stačí vám k tomu klasický skleněný svícen. Když se podíváte po svém interiéru, pak určitě nějaký najdete, popřípadě jich je v obchodě velká spousta. Mají různé tvary, jsou různě velké a vysoké, takže si opravdu zvolíte takový kousek, který je pro vás ideální a do interiéru vhodný. Pak už stačí jen rozvinout svou kreativitu, náladu a začít tvořit. Svícen můžete vyrábět spolu s dětmi a také věnovat jako dárek ke svátku nebo jako malou pozornost pro babičku, maminku, kamarádku a podobně. Jak si tento krásný svícen vyrobit?

Co budete potřebovat:

  • Skleněné svícny
  • Barvy podle vašeho uvážení
  • Štětec

Jak postupovat:

Skleněné svícny můžete pořídit v jakémkoliv obchodě a podle toho, jaké tvary se vám líbí, si vyberete tvary, velikosti. Následně je dobré odstranit všechny cenovky a štítky, pokud nějaké jsou. To můžete s pomocí klasické vody s mycím prostředkem, která pomůže vše odstranit.

Samotný svícen pečlivě umyjte čisticím přípravkem, odstraní se prach a další nečistoty, které se na něj mohli dostat v obchodě. Nechejte pořádně vyschnout, můžete samozřejmě utřít, ale chvíli nechejte na vzduchu, aby opravdu jednotlivé svícínky uschly. Bude se vám tak dobře s ním následně pracovat.

Na papír nebo malířskou paletu si dejte barvy, kterými chcete namalovat svůj svícen. Můžete zvolit dvě základní barvy, vybrat si jich několik a krásně je zkombinovat, je to jen na vás, po čem sáhnete. Volte barvy tak, aby se hodily k vašemu interiéru. Následně můžete začít barvit.

Můžete na to jít klasicky, barvit svícen za svícnem dlouhými tahy, krátkými, které budete vzájemně kombinovat. Můžete začít také barvit jednou barvou, do které necháte rozlít druhou barvičku. Fantazie se meze nekladou, můžete nechat děti, ať se vyřádí samy.

Následně nechejte jednotlivé svícny opravdu dlouho nechat zaschnout, aby nebarvily a nelepily. Poté do nich dejte svíčku, zapalte a u podzimních a zimních večerů si užijte příjemnou atmosféru.

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button