Dům a zahrada

Co stačí pro domácí wellness? Bazén nebo vířivka

Čím dál tím více lidí dá přednost soukromému koupání na svém pozemku.

Není ani divu, vždyť tady se může vytvořit přímo relaxační zóna na poklidný odpočinek. Bazén, vířivka, solární sprcha a mnohé další doplňky jsou dnes již běžně dostupné a dokonce nejsou ani příliš cenově vysoké. Přirozeně záleží na tom, co zrovna si vybereme.

Vybíráme bazén na zahradu

Nejkratší cestu ke koupání budeme skutečně mít z domu na vlastní pozemek, zvláště pokud bude součástí našeho rodinného sídla. Ovšem volné místo rozhodne o tom, jaký bazén si můžeme pořídit. Jak se zdá, tak to nebude zrovna jednoduché, jelikož nabídka na trhu je poměrně rozsáhlá.

  1. Nafukovací verze

Asi nejlevnější variantou jsou přenosné nafukovací bazény, které nepotřebují žádnou složitou instalaci nebo drahé komponenty. Postačí vytvořit rovnou plochu, na kterou se položí podložka, ta především musí chránit dno, které bude vystaveno velkému riziku poničení. Dále se jednoduše postupuje podle návodu sestavení.

  1. Nadzemní rámové bazény

Tato verze je o trochu odolnější. Tělo má z pružného rámu a dokonce na stavbu není potřeba ani nářadí, za pomoci rychlospojek to jde jedna radost. Horší je, když se někdo o konstrukci opře větší silou. Nafukovací prstenec se sice vrátí do původního stavu, ale rám to již neumí.

  1. Polozapuštěný bazén

Pokud máme více místa, tak není problém si pořídit tuto verzi, nicméně již to potřebuje větší zásah do stavby, jak již název sám vypovídá. Část bude zapuštěna do země, tudíž budou nutné výkopové práce, ale zase na druhou stranu je bazén odolnější.

  1. Zapuštěné bazény

Na trhu se nabízí několik různý verzí a zde si skutečně za komfort musíme připlatit. Také je to hodně o dalších možnostech, nejen o financích a prostorách.

Místo bazénu vířivku

Výrobci skutečně nabízí různé verze bazénů, jejich provedení, náročnost a také důrazy na jejich ošetření. Vybrat si ten správný chce určitě čas, abychom později nelitovali svých investic do soukromého wellnessu u vody. Kdo ovšem nemá místo na bazén a raději by se nechat konejšit jemnými trysky vody, není problém se zaměřit na venkovní vířivku, která poskytne též komfortní služby.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button