DárkyRady a tipy

Časté chyby, které dělají majitelé psů

Pokud chcete rodinu obdarovat pod stromeček štěnětem, nebudeme vás poučovat, jak dobře si své rozhodnutí máte promyslet. Doufáme, že jste to udělali a váš nový člen rodin se u vás dočká lásky a té správné péče. Mnozí noví páníčci dělají mnoho chyb a často tak psovi ubližují a vůbec si to neuvědomují. Koukněte na naše tipy, jak se těmto omylům vyhnout a předejděte tak jeho zbytečným zdravotním potížím.

Mnoho jídla

Jídlo vždy neznamená láska. I když na vás dělají smutná štěňátková očka, více jídla nepotřebují. Dodržujte pokyny veterináře nebo údaje na obalech psího žrádla. Cítíte se špatně, že jste ho nechali doma celý den samotného a plnou miskou se to snažíte odčinit, ale to je špatně. Dávejte jim tolik jídla, aby je to udrželo v dobrém zdravotním stavu.

Lidské jídlo psům škodí

Bylo to řečeno již mnohokrát, ale pro jistotu to zopakujeme. Lidské potraviny jsou slanější, více kořeněné a sytější. I malá porce mu může ublížit více než vám velká porce nezdravého jídla. Psi mají odlišné stravovací návyky. Pokud jim uvaříte něco zdravého, ujistěte se, že je to správné pro psa a nedávejte jim toho příliš mnoho.

Mají nedostatek pohybu

To se týká zejména větších psů. Velkému aktivnímu psovi 20 minut denně pohybu opravdu nestačí. Proto výběr psa podřiďte svým časovým možnostem.

Nepřehánějte aportování

Překvapivá chyba, kterou majitelé psů dělají. Několikrát za den je to v pořádku, ale stát v parku a 30 minu bez přestávky posílat psa pro letící míček, může mít špatný vliv na jeho klouby. Střídejte jejich hrací rutinu s procházkami a během.

Nastavené hranice pevně dodržujte

Psi milují pravidelnost a jistotu. Pokud mu dovolíte jeden den spát na gauči a druhý den mu to zakážete, vyvolá to v nich pocit úzkosti. Touží být v rodině, kde panují jasná pravidla. Nejhorší alternativou je, když jsou jeden den člověkem. Mohou spát v posteli, jíst, co chtějí a volně chodit do všech místností a další den jsou psem. Nic nesmí a musí být na zahradě. Chtějí, abyste byli spravedliví, milující, starostliví, ale pevní ve svých rozhodnutích.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button