CestováníDům a zahradaRady a tipy

Proměňte vaši zahradu v dokonalé dovolenkové místo. Zkuste těchto 7 tipů

Trávíte volný čas plánováním své vysněné dovolené? To je pochopitelné – léto je tu a volno se konečně blíží. Po dlouhé zimě by se nám všem hodil odpočinek na sluníčku. Možná ale letos nemáte možnost dostat se k moři, to však neznamená, že si nemůžete dokonalou dovolenkovou atmosféru užít i doma. Díky těmto tipům si můžete udělat prázdninovou atmosféru i u vás na zahradě a každé odpoledne zde budete moci zažívat prázdninový vibe, který vás občerství.

Od jarního úklidu venkovního prostoru až po barevné zahradní doplňky a pohodlný zahradní nábytek – projděte si tipy níže a vytvořte si zahradu, která vás přenese na slunné pobřeží.

1. Začněte jarním úklidem

Pokud jde o proměnu zahrady ve venkovní oázu, je prvním nezbytným krokem jarní úklid. Chcete, aby vaše zahrada byla uspořádaným a uklidňujícím prostorem, kam můžete utéct – ne místem, kterému se raději vyhnete! Začněte proto pečlivým úklidem listí a odpadků a poté darujte nebo recyklujte ozdoby, nábytek a květináče, které již nepoužíváte. Jakmile bude vaše zahrada čistá a zbavená nepořádku, začne působit jako uklidňující útočiště, které můžete dále proměňovat k lepšímu.

2. Dodejte zahradním doplňkům barevné akcenty

Jasné a výrazné zahradní doplňky jsou rychlým a snadným způsobem, jak dodat zahradě prázdninovou tvář. Od duhových květináčů a pastelových doplňků až po zahradní ozdoby a lucerny – existuje spousta způsobů, jak dodat zahradě barevný nádech, aniž byste museli rozbít prasátko. Přeneste se do tropů s mořsky modrými květináči nebo dodejte své terase safari nádech díky terakotovým ozdobám a závěsným dekoracím. Užít si dovolenou v pohodlí zahrady je jednodušší, než si myslíte!

3. Udělejte si prostor pro relaxaci se zahradním nábytkem

Vytvoření prázdninového útočiště je především o tom, abyste se ve svém prostředí cítili příjemně. Výběr správného zahradního nábytku vám poskytne prostor, který potřebujete k tomu, abyste mohli naplno využít svou zahradu nebo terasu.

Chcete mít dojem, že popíjíte espresso na pařížském balkoně? Pořiďte si pohodlné polštářky, do kterých se můžete zabořit a užít si maximální pohodlí. Pokud se nemůžete nabažit rodinného grilování, velká terasová souprava zajistí, že každý bude mít u stolu místo a budete moci pozvat všechny své přátele.

4. Navrhněte si dokonalou zenovou zónu

Víme, jak je těžké udělat si čas pro sebe – zvlášť když jste zaseknutí ve stejném prostoru a zíráte na stále stejné povinnosti! Chcete-li do svého zahradního odpočinku vnést klid, vytvořte si zenovou zónu určenou výhradně k relaxaci. Pro maximální relaxaci oddělte zenovou zónu od zbytku zahrady, pokud je to možné. Naštěstí nepotřebujete mnoho prostoru, abyste si mohli vyčlenit klidné zákoutí. Stačí obklopit zahradní křeslo květináči pro zajištění soukromí a poté přidat uklidňující doplňky, jako jsou větrné zvonkohry a pohodlné venkovní polštáře.

5. Užijte si příjemné večery se zahradním osvětlením

Součástí zábavy na dovolené je trávení bezstarostných večerů venku. Chcete-li připravit zahradu na noční grilování a popíjení po večeři, vneste do svého prostoru trochu světla pomocí zahradního osvětlení. Od solárních světel na kůlech přes svíčky až po dekorativní zahradní osvětlení – k tomu, abyste dodali svému prostoru trendy lesk, není třeba mnoho.

6. Zůstaňte v pohodlí díky venkovnímu vytápěním

Planoucí oheň je vždy velmi uklidňující. Ať už se chcete cítit, jako byste se choulili u táboráku, nebo si užívali útulný víkend na chatě s přáteli, doplňte svou zahradu atmosférickým ohništěm nebo hořákem na polena. Je to navíc skvělý zdroj tepla, který vám pomůže maximálně využít váš prostor po celý rok, aniž byste museli venku sedět v bundách a svetrech.

7. Jako u moře

Aby byla iluze dovolenkového pobytu dokonalá, zřiďte si malé brouzdaliště, do kterého si můžete ponořit aspoň prsty u nohou. Možná to není Středozemní moře, ale je to to přesto velmi příjemné osvěžení zejména při horkém počasí. Dětem můžete navíc pořídit hračky do vody a vsadíme se, že budou také nadšené.

Tyto tipy vám mohou pomoci přetvořit svou zahradu v dovolenkové prostředí. I pokud vás tedy nečeká zrovna dlouhá dovolená, nebo si nemůžete dovolit jet k moři a skutečně vypnout, i vaše zahrada vám může nabídnout prostor, kde vypnete hlavu a načerpáte energii.

ZDROJ: https://lifeandstyle.asda.com/how-to-create-a-garden-getaway/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Evgenia Basyrova: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/priroda-svatek-dovolena-hotel-5028910/

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button