Rady a tipyZdraví

Co se vám snaží vaše oči sdělit o vašem zdraví?

Staré přísloví nám říká, že oči jsou okno do duše. Nevíme sice přesně, co to může znamenat, ale jedno je jisté – naše psychické rozpoložení, to, zda jsme šťastní či nejsme, to všechno se v naších očích odráží. Stejně tak se v nich odráží např. drogová závislost, ale dají se z nich vyčíst i různé nemoci. Pokud si tedy nejste jisti zdravým svých očí, měli byste pro začátek zkusit prostudovat tento článek a pak rychle upalovat k lékaři!

Stály pupínek na dolním víčku

Pupínek přímo u vašeho oka je nepříjemnou a bolestivou záležitostí, která způsobuje zablokování mazových žláz. Tento malý problém obvykle za pár dní zmizí, ale objevuje-li se u vás častěji, mohl by vám způsobit i vážné potíže. Stálý pupínek na víčku by mohl v nejhorším případě znamenat karcinom mazových žláz.

Vypadávání obočí

Vypadávání obočí může mít mnoho důvodů: stárnutí, stres nebo nedostatek živin. Může to mít ale ještě jeden důvod – nedostatek hormonů štítné žlázy, který může v extrémních případech přerůst až k vypadávání vlasů. Pokud se tedy vaše obočí ztenčuje, navštivte hned vašeho lékaře

Rozmazané vidění a pálení očí

Mnoho z nás tráví v dnešní době dlouhé hodiny u svých počítačů – to je příčinou pálení očí nebo nepříjemného rozmazaného vidění. V případě snížené péče o zrak může v těchto případech nastat „Digitální únava očí“ nebo „Syndrom suchého oka“ – obě tyto diagnózy jsou sice snadno léčitelné, ale mohou nám v běžném životě pěkně zavařit. Zkuste u svého počítače raději trávit o něco méně času.

Slepá místa

„Slepá místa“ nebo také „slepé skvrny“ jsou vždy mírně děsivou záležitostí. Ve většině případů je na vině migréna a bolesti hlavy, ale při častém opakování byste měli urgentně navštívit vašeho lékaře.

Vypoulené oči

Tlak v očích občas zažije každý z nás, mohou za to hlavně dutiny a všudypřítomný stres. Pokud ale máte pořád pocit „vytřeštěných očí“, měli byste rychle kontaktovat doktora. Vyboulené oči často bývají příznakem hyperaktivní štítné žlázy.

Žluté zabarvení

Je štěstí, že takového problému si všimneme prakticky hned. Žluté skvrny mohou značit jaterní nemoci jako je třeba žloutenka anebo problémy se žlučníkem. V žádném případě bychom toto neměli zanedbat!

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button