Rady a tipy

Jak na neobyčejné růže z papíru?

Nejen klasické, ale i papírové květiny mají svoje nehasnoucí kouzlo. A co teprve když je nevyrobíte jen tak z nějakého papíru, ale ze stránek knihy (pravda, je to velká oběť, ale na druhou stranu – když zvážíte celkový přínos…) nebo třeba z not? Opravdu dokonalost a navíc to není vůbec nic těžkého!

Co k tomu potřebujete?

1) K výrobě papírových růží, které toho řeknou víc než kterékoli jiné květiny, si připravte pečlivě vybírané stránky z knihy (nebo not, jízdního řádu, atlasu), grogrénovou stuhu nastříhanou na deseticentimetrové kousky (na jednu růžičku budou potřeba dva), žíhaný drát, tavnou lepicí pistoli s náplněmi (je dobré mít tyčinky, které tají při nízkých teplotách, abyste se nepopálili), nůžky a kleště na stříhání drátu.

2) Z papíru vystřihněte lístky: můžete si nakreslit předlohu, ale není to nezbytné, nic se nestane, když lístky nebudou jeden jako druhý. Budete potřebovat 20 okvětních lístků zhruba o pěti velikostech, od každé velikosti čtyři; nejmenší lístky by měly být zhruba 2 cm veliké, největší 7,5 cm. Je dobré si nastříhat i nějaké rezervní lístky, kdyby něco nevyšlo.

3) Horní okraje lístků trochu naroluje, aby vypadaly přirozeněji, každý lístek také podélně lehce přehněte.

4) Vystřihněte ještě jeden 7 cm dlouhý lístek a sviňte ho do ruličky, to bude střed růže. Rozbalte ho, podél vnitřku naneste lepidlo a lístek naviňte na konec drátu.

5) A můžete přidávat okvětní lístky. Začněte nejmenšími: asi půl centimetru od spodního okraje lístku kápněte lepidlo a lístek nalepte ke středovému lístku. Každý další okvětní lístek bude trochu překrývat předchozí lístek.

6) Kališní list vytvoříte ze dvou proužků stuhy, které ovinete kolem stonku a přilepíte ke spodní straně největších okvětních lístků. Na závěr vystřihněte z konců stuhy „véčka“.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button