Krása a módaRady a tipyZdraví

8 kožních problémů, které můžete vyřešit

Objevují se také u vás kožní problémy? Kazí vám váš vzhled a kvůli tomu si nepřipadáte až tak úplně dobře. Je tedy důležité začít problémy s kůží řešit. Červené tečky, tečky v oblasti očí, hnědé skvrny na pleti a podobně. Všechny tyto problémy můžete řešit. Jaké kožní problémy se mohou objevovat? A jak je také vyřešit?

Suché a drsné oblasti

Na pokožce se mohou objevovat suché a šupinaté oblasti. To může souviset s věkem nebo také s různými ekzémy. U dospělých lidí se snadno mazové žlázy vysušily a objevuje se mrtvá pokožka. Ta se obvykle odstraňuje peelingem. Ekzémy mohou být vyvolány mnoha věcmi, alergií na šperk, niklem, některými čisticími přípravky a podobně.

Suchou pokožku je dobré pravidelně peelingovat, díky čemuž odstraníte odumřelé kožní buňky. Důležitá je také hydratace, vyzkoušejte krémy s amoniem lactate. Ekzémy, pokud přetrvávají, je dobré řešit s lékařem.

Drobné hrbolky v oblasti očí

Milia nebo syringomy. Co je to Milia? Jde o bílé tečky, jde však o odumřelé kožní buňky. Pokud tyto hrbolky mají barvu kůže, může jít o benigní nádor, který se jmenuje syringom. Syringomy se objevují, když se rozšiřují potní žlázy. Vznikají díky krémům nebo jiným komerčním produktům. V žádném případě nevymačkávejte, raději sáhněte po lehkém krému, který pomáhá jemnému odstranění z pokožky. Snížíte tak ucpání.

Hnědé skvrny na tváři

Pravděpodobné příčiny jsou těhotenství, ale můžete je získat také jiným způsobem. Takzvaná Melasma začíná nárůstem estrogenu, která kopíruje produkci melaninu. Obecně se mohou odstranit, když strávíte nějakou dobu na sluníčku. Kůže je nastavená tak, aby přebytečně syntetizovala pigment.

V takovém případě využijte opalovací krémy. Jste-li těhotná, pak vyzkoušejte exfoliátor (odstraňuje mrtvé kožní buňky) s kyselinou glykolovou nebo extraktem koji. Může proběhnout také léčba laserem, to však může způsobit, že bude melasma ještě horší.

Červená kůže

Může vznikat vlivem Rosacey (Růžovka) zejména, pokud se objevuje okolo nosu a tváří. Přesná příčina tohoto problému známa není, ovšem lidé se světlými vlasy bývají náchylnější. Je dobré odstranit viníky tohoto problému. Tedy vzdejte se alkoholu, kořeněných jídel, čokolády a podobně. Nestačí-li to, existují krémy, které mohou pomoci.

Malé červené tečky

Drobné kapiláry, které se vyskytují na hrudníku, břiše nebo v oblasti krku. Někdy se prostě jen tak objeví, jindy mohou zapracovat geny. Pokud vás tyto červené tečky obtěžují, pak se poraďte u dermatologa. Je možné aplikovat lokální znecitlivující krém a poté pomocí laseru nebo elektrické jehly odstranit. Můžete se poradit se svým lékařem.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button