Krása a móda

5 přírodních tipů, jak zatočit s mastnými vlasy

Jak předcházet mastným vlasům?

1. Černý a heřmánkový čaj

Černý čaj obsahuje látky, které stahují póry a tím brání produkci mazu. Před mytím vlasů si připravte hrnek černého čaje. Nechte ho vychladnout, opláchněte s ním vlasy a nechte 5 minut působit. Poté vlasy umyjte šamponem na mastné vlasy. Dodržujte tento postup 2 až 3 x týdně a brzy se vám vlasy budou mastit méně. Pro blonďatou hřívu použijte čaj heřmánkový.

2. Vaječný žloutek

Rozmíchejte žloutek a naneste jej do mokrých vlasů. Nechte 10 minut působit a poté důkladně smyjte vlažnou vodou a umyjte jemným šamponem. Žloutek působí jako výživa pro vlasy a regulace tvorby mazu.

3. Prášek do pečiva a dětský pudr

Pokud nestíháte a potřebujte rychle opět svěží vlasy, použijte do nich trochu prášku do pečiva. Prášek do pečiva bude fungovat stejně jako suchý šampon a vysaje veškerou mastnotu. Alternativou může být dětský pudr.

4. Aloe Vera

Čerstvý gel z Aloe Vera smíchejte se šamponem, aplikujte na vlasy a nechte 2 až 3 minuty působit. Pro ještě silnější efekt můžete přidat trochu šťávy z citronu. Poté důkladně propláchněte.

5. Vlažná voda

Pokud si chcete umývat vlasy každý den, ideální je vlažná voda a velice jemný šampon. Nepoužívejte odmašťující šampony často, jsou velice silné a pokožka hlavy by se vám rychle vysušila.

Bonus navíc

Pokud zrovna nemáte čas si umýt vlasy, vyčešte je do vysokého culíku. Jde to mnohem lépe, než s čerstvě umytými a je to velice hezké a stylové.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button