Krása a módaRady a tipy

Toaletní papír s vodou a dětským šamponem umí divy!

Čas od času dorazíte domů unavení, popřípadě pozdě večer. Venku byla zábava, povídaly jste si s kamarádkami, film v kině byl dlouhý a podobně. Sprchu omezíte na minimum nebo jí odložíte na ráno. Ale co ten make-up? Říkáte si, ale co, jednou se to nezblázní, jednou se to přeci dá vydržet. A jdete spát s make-upem na tváři.

Vždy odlíčit

Z jednoho večera se však může stát další a další, což znamená, že se neodlíčíte párkrát do měsíce a to už problém je. A dokonce velký. Nepocítíte to hned v danou chvíli, možná ani následující den, týden či měsíc. Může to však mít vliv na strukturu a pevnost vaší pleti. Kosmetičky se shodují, že odlíčit se večer, před spaním je věc, kterou by neměla žádná žena zanedbávat.

Pleť se tak vlivem make-upu a nečistot může poškodit, mohou se prohloubit vrásky, vznikat akné nebo černé tečky. Odlíčit nečistoty a zbytky make-upu je přitom tak jednoduché a rychlé. Nepotřebujete víc, než pět minut. Nicméně, jste v posteli, už usínáte a najednou si vzpomenete, že jste se neodlíčily. Co teď? Vstávat, jít do koupelny, rozsvítit, najít odličovací mléko nebo vodu, odlíčit se, umýt tvář, použít krém a podobně. To už se vám nechce. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik. Odlíčení vám zabere pár sekund!

Co budete potřebovat:

  • Toaletní papír nebo papírové utěrky v roli
  • Voda
  • Plastová nádoba
  • Kokosový olej
  • Dětský šampon (na odstraňování nečistot z pleti)

Jak postupovat:

Pokud použijete kuchyňské utěrky, jsou zbytečně velké, proto je rozpulte. V misce smíchejte vodu, kokosový olej a dětský šampon a dejte na 45 sekund do mikrovlnné trouby. Směs nalijte do plastové nádoby, přidejte celou roli toaletního papíru nebo půlku role kuchyňských utěrek. Nechejte chvíli působit a poté vytáhněte „tělo“ toaletního papíru nebo utěrek. Do víka nádobky udělejte díru tak, aby bylo možno skrz ni vytahovat jednotlivé kousky toaletního papíru či papírových utěrek. Následně můžete umístit k posteli, vytáhnout jeden kousek, rychle a jednoduše odstranit make-up a vyčistit pleť. A rázem máte hotovo!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button