Rady a tipyZdraví

Zbavte se nepříjemného chrápání!

Láska hory přenáší, prochází oceány, boří bariéry, není nic, co by láska nemohla překonat… až na chrápání! Věděli jste, že ve Spojených státech a Velké Británii je chrápání třetím nejčastější příčinou rozvodu? Přestože v České republice nejsou jeho důsledky tak vážné, dokáže nám všem pěkně znepříjemňovat život tak i tak- ať už těm, co chrápou anebo jejich partnerům. Naštěstí ale není mnoho věcí, s čím by si dnešní výzkumy a medicína neporadili a tak se nám nabízí několik řešení tohoto nepříjemného nočního problému. My pro vás dnes máme ty nejčastější z nich.

Spěte na boku!

Spaním na zádech se váš jazyk propadá hlouběji, to je příčinou špatného dýchání – a z tohoto důsledků pravděpodobně chrápete. Spaním na boku bude vaše hrdlo volnější a vaše chrápání o mnoho mírnější.

Zkuste shodit pár kilo

I nadváha může být příčinou špatného dýchání, přebytečná kila vám totiž mnohdy blokují správný přísun vzduchu. Chrápání by mohlo bát motivací pro to, abyste se rozhodli se svou nadváhou zatočit jednou provždy.

Před spaním se vysmrkejte

Někdy může být řešení naprosto jednoduché – uvolněte před spaním své dýchací cesty a možná bude váš problém vyřešen!

Přírodní medicína

Existuje celá řada přírodních prostředků, které vám mohou pomoci. Léčitelé doporučují například šálek čaje ze sušených kopřivových listů anebo vývar z máty.

Hlídejte si svůj jídelníček

Věřte tomu nebo ne, i vaše strava má co dělat s nepříjemným nočním chrápáním. Zkuste se před spaním vyhnout alkoholu a těžkému jídlu a bude se vám lépe dýchat a sníží se riziko vašeho chrápání.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button