Krása a módaRady a tipyZdraví

Důvody, proč nechodit spát s mokrými vlasy

Všichni to znáte. Musíte brzy ráno vstávat a vaše vlasy vypadají hrozně. Musíte udělat večeři, nahnat děti do postele nebo dodělat nějakou práci či běžet cosi zařídit. K umytí vlasů se dostane až pozdě večer a na jejich vyfoukání jste příliš unavení nebo nechcete způsobit hluk. Ráno u zrcadla žasnete, proč vypadáte jako zasaženi elektrickým proudem, ale na jejich úpravu vám čas už nezbývá. I když to večer vypadalo jako skvělý nápad, večerní mytí vlasů může vaše vlasy poškodit.

Mohlo by způsobit poškození vašich vlasů

Vlasy jsou nejslabší, když jsou mokré. Mají větší sklon k lámavosti ke kterému dochází zejména při tření. Při spánku třete hlavou o polštář a vlasy se snadněji lámou. Suché vlasy se při spánku namáhají mnohem méně.

 

Budete mít pocit, že je vám zima

Pokud spíte v chladnější nebo klimatizované místnosti, s mokrými vlasy budete mít pocit větší zimy.

Zhoršuje imunitní systém

Zcela jistě nechytnete žádnou virózu do mokrých vlasů. Ovšem mokré vlasy oslabí váš imunitní systém a začnete být náchylnější k nastydnutí či chřipce.

Růst bakterií

Není tajemstvím, že kombinace vody a tepla zapříčiní růst bakterií a plísní. Teplo z vaší hlavy, že vlhký polštář se stane perfektním hnízdištěm pro škodlivé bakterie a plísně. Čisté povlečení nepomůže, vlhkost z vašich vlasů pronikne do polštáře. Pak odpočíváte na bakteriálním útočišti.

Způsobuje lupy

Teplo a vlhkost vaší hlavy způsobí, že bakterie se tvoří i na vaší hlavě stejně jako na polštáři. Při spánku s mokrými vlasy mizí přírodní oleje z vaší pokožky hlavy a s vlhkostí se absorbují do polštáře. Kombinace růstu bakterií a ztráty způsobí, že na vaší pokožky začnou tvořit lupy. Ztrátou přírodních olejů vlas slábne a vysušuje se. Je rozdíl mezi vlasem suchým na dotek a dehydrovaný ztrátou přírodních olejů.

Může zapříčinit padání vlasů

Spánek s mokrými vlasy může dát vzniknout houbové infekci na pokožce vaší hlavy. Teplo a vlhko jsou ideální podmínky pro její rozšíření. Infekce je velmi nakažlivá, proto se ujistěte, že umyli vše, co přišlo do kontaktu s hlavou.

Vyskytne s vám akné

Pokud je váš polštář plný bakterií, je pravděpodobné, že se na vaši pleti vyskytne akné.

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button