Krása a módaRady a tipy

Znáte tyto vychytávky? Pomohou v každodenním životě!

Také máte své promyšlené triky a vychytávky, které vám fungují? A je jedno, kde je využíváte, jestli je to při úklidu, kdy se jej snažíte co nejvíc ulehčit a zpříjemnit nebo při žehlení, vaření a podobně. Osvědčené a jednoduché triky používáme všichni. Nyní vám přinášíme pár vychytávek se kterými bude jednoduší péče o sebe a tělo.

Svěžest a krása je prioritou

Ženy obecně touží vypadat krásně, mladě a cítit se dobře během celého dne. Dnešní doba a život je tak trochu hektický a pečovat o pleť a vůbec o celé tělo je někdy těžší, protože na péči o sebe je dobré si udělat čas. Vyzkoušet můžete tyto kosmetické i nekosmetické tipy a rady, které vám mohou pomoci zpříjemnit péči o tělo, budete se díky tomu cítit dobře, svěže a budete se také starat dobře o sebe. Jaké vychytávky můžete vyzkoušet?

Detoxikace podpaží

Používáte deodoranty, které zabraňují nadměrnému pocení a nepříjemnému zápachu? Toxiny z klasických deodorantů mohou být škodlivé. Vyzkoušejte svůj vlastní deodorant. Smíchejte jablečný ocet, rozmarýn a esenciální olej. Celou tuto směs aplikujte na podpaží a nechejte pořádně zaschnout. Následně podpaží opláchněte. Tento postup opakujte jednou týdně. Kromě detoxikace podpaží se také minimalizuje riziko rakoviny prsu.

Bolesti nohou vyřeší masáž

Když se řekne masáž, každý si představí masáž zad. Chvíle, kdy si můžete užít trochu klidu, relaxu a uvolnění. Když vás však po celém dni bolí nohy, je určitě dobré vyzkoušet masáž nohou. Smíchejte tři kapky hřebíčkového oleje se třemi lžičkami sezamového oleje. Aplikujte na nohy za začněte jemně masírovat. Po patnácti minutách by měla být bolest nohou pryč.

Vegetariánství tělu prospívá

Budete-li konzumovat velké množství zeleniny a ovoce po dobu několika dní, pak se to odrazí na vaší váze a těle. Kilogramy budou ubývat, budete se cítit plní energie, zrychlí se váš trávicí systém, metabolismus. Navíc zelenina a ovoce přináší do těla potřebné vitamíny a minerály díky kterým bude tělo prospívat.

Když zaroste nehet

Zarostlé nehty na nohou bývají velmi nepříjemné a mnohdy bolestivé a je nutno je začít ihned řešit. Namočte prst do teplé mýdlové vody a nechejte deset až dvacet minut působit. Tento proces je nutno opakovat minimálně dvakrát denně. Následně ostříhejte, pokud je to možné. Nevynechávejte návštěvu u lékaře, pokud nehet zaroste opravdu hodně.

Nekonzumujte sladkosti

Sladkosti jsou skvělé, všichni víme, že sušenky, koláče, sladkosti, bonbony a podobně jsou výborné! Nicméně pravidelná konzumace sladkostí se podepisuje na vás, na celkové kvalitě pokožky, na hmotnosti a podobně. Navíc spousta sladkostí může mít vliv na tvorbu akné a dalších vyrážek. Vyhněte se konzumaci sladkostí a uvidíte, jak vám tělo bude vděčné.

Hydratujte svou pokožku

Vaše pokožka potřebuje pravidelně hydratovat, aby byla krásná a jemná. A věděli jste, že med umí pokožku hydratovat? Vyzkoušejte některou z domácích masek, medových zábalů nebo dokonce tělové mléko, které obsahuje med. Díky tomu bude vaše pokožka krásně jemná, hladká a lesklá. Navíc bude velmi příjemně hydratovaná.

Teplá sprcha před spaním

Sprchování může pomoci zlepšovat kvalitu spánku, dopřejte si pár minut v teplé sprše. Budete se lépe cítit, spát půjdete čistí a co víc, teplá sprcha umí podpořit spánek. Také jí vyzkoušejte!

Bělejší zuby s pomocí banánové slupky

Chcete krásně bílé zuby, ale nevěříte chemickým látkám? Vyzkoušejte banánovou slupku, která může pomoci vybělit zuby. Vezměte slupku a přejíždějte jí po zubech asi jednu minutu. Následně nechejte slupku deset minut působit deset minut a poté zuby očistěte pomocí suchého kartáčku na zuby. Několikrát během týdne zopakujte.

Pryč se zažloutlými nehty

Zubní pasta a citronová šťáva je směs, která pomůže vašim nehtům. Nechejte zaschnout a následně několikrát přejeďte zubním kartáčkem. Z nehtů se ztratí zažloutlý povlak, který nepůsobí dobře.

 

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button