Krása a módaRady a tipyZdraví

Péče o tělo se vyplatí – jak o sebe pečovat?

Ženy o sebe a své tělo často pečují. Chtějí vypadat zdravě a mladě, bez vrásek. V rámci péče o sebe investují spoustu peněz do různých kosmetických přípravků. Mnohdy však neví, jak správně o sebe a své tělo či pleť pečovat. Aplikují například krém na pleť, ale vyčistily jste jí předtím?

Hýčkejte své tělo

Některé ženy zase pečují až příliš o svou pleť, ale co zbytek těla? Na to už ženy obyčejně nehledí, používají hydratační sprchové gely, občas nějaký ten krém na tělo, ale tím to hasne. O kůži a vůbec o celé tělo je nutno pečovat, správně jej hydratovat, odstraňovat odumřelé kožní buňky a spoustu dalších věcí. Co všechno udělat pro své tělo? Přinášíme pár kroků, které můžete vyzkoušet!

Peelingujte

Suchá pokožka je problém, na kolenou a loktech může být velmi suchá a často bolestivá. Celé tělo si zaslouží pravidelný peeling, kdy odstraníte všechny odumřelé kožní buňky. Můžete používat lufu, která vám v tomto ohledu pomůže. Po důkladném peelingu je nutno také tělo správně hydratovat. Natřete se hydratačním krémem, který bude k pokožce šetrný.

Myslete také na své nehty

Postupem času stárne celé tělo, nejen pokožka, ale také například nehty. Ty mohou být suché, křehké a snadno se budou lámat či štěpit. Jestliže máte problémy s nehty, pak vyzkoušejte nejrůznější laky na nehty, které v sobě mají zpevňující složku. Může vám chybět také nějaký vitamín, který má vliv na růst nehtů. Je nutno pečovat také o nehty, pravidelně je zkracovat (pomocí nůžek či pilníku), dopřávat rukám peeling a následnou hydrataci v podobě krému na ruce. Ten je dobré používat několikrát denně.

Bojujte proti striím a celulitidě

Objeví-li se pomerančová pokožka nebo strie pak je nutno s nimi bojovat. Vyzkoušet můžete různé krémy, masky nebo domácí přípravky. Celulitida se však nezlepší, pokud budete stále jíst nezdravé, smažené a mastné jídla, pít spoustu sladkých limonád. Důležitá je hydratace, pijte spoustu neperlivé vody, konzumujte zeleninu, ovoce a vyzkoušejte různé přípravy proti celulitidě a striím.

Pečujte o zadeček

V péči nesmíte vynechat také zadeček, který potřebuje rovněž hydratovat. Objevuje-li se celulitida, můžete vyzkoušet již výše zmíněné krémy a masky.

Péče o nohy

Budete-li pečovat o své tělo, pak musíte pečovat také o nohy. Kromě jiného je nutno je pravidelně hydratovat s pomocí krémů. Je dobré si také dopřávat pravidelnou pedikúru a můžete o nohy pečovat s pomocí domácích peelingů. Můžete vyzkoušet také hydratační ponožky. Aplikujte krém, oblékněte hydratační ponožky a nechejte přes noc působit.

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button