Rady a tipyZdraví

5 věcí, které byste v supermarketech nakupovat neměli

Balený salát

Bakteriologové varují, že nejvíce nebezpečným jídlem v supermarketu je údajně nakrájený balený salát. Přestože balení říká, že jídlo je pro vás připravené, kromě něj pro vás budou připravené i nejrůznější bakterie a žaludeční onemocnění. Chcete-li si zajistit trochu menší riziko, tak salát před konzumací alespoň pořádně umyjte.

Majonéza

Tradiční majonéza se skládá z vajec, octa, rostlinného oleje a koření. Majonézy v supermarketu ale obsahují také konzervační látky, barviva, stabilizátory a navíc ještě příliš cukru a škrobu. Navíc majonéza není ani příliš zdravá… pokud si ji ale přesto chcete dopřát, měli byste si zkusit její domácí výrobu.

Koření

Mleté koření ze supermarketů se velmi často mísí s kořením méně kvalitním. Například k šafránu můžete jako bonus dostat spousty nekvalitní kasie. Chcete-li opravdu kvalitní koření, není nic jednodušího, než si ho umlít u vás doma.

Potraviny s ovocnými přísadami

Ovocné záviny a buchty sice vypadají hezky, uvnitř vás ale nečeká nic jiného, než přeslazené konzervanty s ovocnou chutí. Místo sladkého pečiva si dejte raději musli s pořádnou dávkou čerstvého ovoce.

Uzeniny

Světová zdravotnická organizace uvádí, že párky, slaniny, klobásy a další zpracované masné výrobky vyvolávají rakovinu. Dusitany se u takových výrobků přeměňují na nitrosaminy, silné karcinogeny, které působí zejména ve střevech a to pro ně opravdu není tím nejlepším. Lékaři radí – kupte si radši pořádný kus libového masa!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button