Rady a tipy

Domácí levandulová sůl do koupele

Vyrobit si relaxační sůl do koupele s léčivou levandulí můžete jednoduše sami doma a můžete ji použít i jako peeling pokožky.

Potřebujete

  • 1 hrnek Epsomské soli
  • 1/2 hrnku mořské soli
  • 2 lžíce sušených květů levandule
  • 10 kapek levandulového esenciálního oleje

Léčivá Epsomská sůl

Epsomská sůl je známá už do 17. století pro své blahodárné účinky na zdraví a krásu. Koupel v Epsomské soli uvolňuje nervový systém, léčí kožní problémy, utišuje bolest zad a končetin, uvolňuje svalové napětí a pomáhá tělo zbavovat škodlivých látek.

Koupel v lázni s Epsomskou solí napomůže lepšímu a klidnějšímu spánku. Prospěšná je i při srdečních problémech, snižuje nepravidelný srdeční rytmus, snižuje krevní sraženiny a vysoký krevní tlak.

005edited_thumb[4]

Postup

  1. Všechny ingredience důkladně promíchejte ve větší míse.
  2. Přeneste směs do skleněné nádoby a utěsněte víčkem.
  3. Nechejte odpočívat po několik dní. To proto, aby se bylinky a esenciální olej mohly vyluhovat se solí a propojit svou vůni i blahodárné účinky.

Tip: Pokud chcete mít sůl fialově zbarvenou po levanduli, použijte přírodní nebo potravinářské barvivo (lze zakoupit ve specializovaných obchodech, nebo na internetu).

023edited_thumb[4]

Použití do koupele

Do horké lázně přidejte asi 4 až 6 polévkových lžic levandulové soli do koupele. Relaxujte minimálně po dobu 20 minut a aby se mohly léčivé minerály absorbovat přes kůži.

Použití jako peeling

Smíchejte 2 lžíce levandulové soli s trochou olivového oleje. Jemně směsí namasírujte kůži, nechte působit a poté opláchněte.

184edited_thumb[4]

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button