Krása a módaRady a tipy

Nosíte v kabelce balzám na rty? Má mnohem více využití, než si myslíte

Téměř každá žena s sebou dennodenně nosí balzám na rty. Je tak malý, že se vejde i do té nejmenší kapsy nebo psaníčka a zároveň může být v těchto mrazivých dnech skvělým kosmetickým pomocníkem. Kdo by taky chtěl mít suché a popraskané rty od mrazu?

Balzám na rty dokáže tento problém vyřešit během pár vteřin a investujete-li navíc do produktu, který se skládá z přírodních olejů, dodá vašim rtům potřebnou výživu a péči, aby vypadaly skvěle za každých okolností.

Tušily jste ale, že využití balzámu na rty je mnohem širší, než by se na první pohled mohlo zdát. Může vám pomoci s celou řadou problémů! Takže honem do drogerie a nebojte se zainvestovat i do dražšího produktu.

Konec otlakům

Trápí vás těsné boty nebo upnuté oblečení nesedí tak dobře, jak by mělo? Bojíte se otlaků a nepříjemné bolesti? Balzám na rty představuje účinnou první pomoc. Jednoduše ošetřete postižené místo tenkou vrstvičkou balzámu a nechte vsáknout. Balzám vytvoří ochrannou vrstvu, která zabrání dalšímu tření, a vy tak můžete bez obav vyrazit za svými povinnostmi.

Zaseknutý prsten

Po dlouhém dni se občas stane, že vám mírně natečou končetiny. Nejen že je to nepříjemný zdravotní problém, ale někdy se může stát potíží ryze praktickou. Třeba tehdy, když nemůžete za žádnou cenu sundat z prstu zaseknutý prsten. V této chvíli dobře poslouží balzám na rty jako mazivo, které okolí prstenu promastí, a prsten by měl snadno sklouznout dolů.

Suchý nos

Rýma či nachlazení umí se vzhledem našeho nosu pořádně zatočit. Často máme nosní okolí zarudlé, vysušené a šupinaté… a to logicky na kráse moc nepřidá. První pomoc ale čeká ve vaší kabelce. Použijte pro tentokrát balzám na rty na nos a nechte jeho hojivé účinky působit tam. Dejte si ale pozor na bakterie – balzám, který používáte na nos by už neměl přijít do styku s vašimi ústy!

Na odřeniny a ranky

Zatrhl se vám nehet, řízli jste se o papír a náplast nebo dezinfekce v nedohlednu? Není třeba si zoufat. Ránu omyjte studenou vodou, osušte papírovým kapesníkem a až přestane krvácet, zlehka ji přetřete balzámem na rty. Mastný film bude odpuzovat nečistoty a složení balzámu napomůže rychlejšímu hojení. Platí ale stejné pravidlo jako v předchozím bodě. Balzám kontaminovaný krví na vaše ústa nepatří.

Kožené boty jako nové

Nechcete-li investovat do drahé profesionální péče o koženou obuv, vsaďte na balzám na rty. Jeho pečující složení udělá dobře nejen kůži na rtech, ale i té na botách či kabelkách. Pomůže ji udržovat vláčnou, ochrání ji před popraskáním a vrátí jí původní lesk.

Pevné uzly

Sotva vyjdete z domu už se vám rozvazují tkaničky? S tím si poradí balzám na rty. Stačí jím potřít tkaničky, nechat zaschnout a je po problému. Uzly budou držte a tkaničky i lépe ochráníte před vlhkostí.

Neposedné vlasy

Zejména v zimním období si často vaše vlasy dělají, co chtějí. Odstávají, poletují a statická elektřina z neustálého oblékání a svlékání s nimi také umí zatočit. Zkroťte je s pomocí balzámu na rty. Lze jej použít podobně jako vosk na vlasy. Nicméně buďte opatrní a použijte opravdu je drobounké množství, aby vlasy nepůsobily mastně.

Zaseknutý zip

Zaseknutý zip umí taky pěkně potrápit. Máte-li u sebe ale balzám na rty, máte z poloviny vyhráno. Stačí jim jen lehce potřít zaseknuté místo a s trochou šikovnosti bude po problému.

Propíchnuté uši

Každá žena, která nosí náušnice to zná. Dírky mohou zarůstat, zanítit si, ucho může dokonce otéct nebo začít hnisat. Nic příjemného. Většinou je to ale způsobeno drobnými poraněními, která vznikají při neopatrném nasazování náušnic. Pro příště zkuste zapínání náušnic lehce navlhčit balzámem na rty. Ten usnadní vklouznutí náušnice do dírky a nedojde tak k žádným oděrkám, které by mohly způsobit problém.

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button