Dům a zahradaRady a tipy

Chlupy a zase chlupy

Pokud jste si pořídili zvířecího mazlíčka, musíte počítat s tím, že k němu patří všudypřítomné chlupy. Dostat je z bytu není nic snadného a je to nekonečný boj. Představa, že je odstraníte, je sice hezká, ale nereálná. Koberce, čalouněné sedačky i oblečení chlupy přímo přitahují. Nejvíce účinná metoda při jejich odstraňování, je vytrvat. Přinášíme několik typů, jak si v boji s nimi trochu pomoci.

Vysávání

Tato metoda je poměrně účinná, avšak pracná.  Musí se používat denně, ale výsledek brzy zase není vidět. Je zapotřebí mít doma velmi výkonný vysavač a elektrokartáč, který je vhodným doplňkem vysavače. Umí posbírat i ty nejmenší chloupky. Další výhodou jsou rotační hlavice, které lépe zvládají čalouněné povrchy, ale pozor, abyste si látku sedačky nepoškodili.

Současný trh nabízí vysavače s označením cat, dog či animal. Tyto přístroje mají speciální hubice s turbokartáčem, jež umístíte na jakýkoliv vysavač. Pokud naučíte vašeho miláčka odmalička, můžete jím vyčesávat a vysávat chlupy přímo z něj.

Rada na závěr: Kupujte vysavače s maximálním sacím výkonem, dokonalou filtrací a nástavce pravidelně čistěte.

Kartáče, hřebeny a válečky

Základní výbavou majitelů pejsků či kočiček by měly být kartáče, válečky a hřebeny z různých materiálů. Na trhu jsou v nabídce úplně obyčejné, ale také ty s poměrně složitějšími funkcemi. K nim je připraven i návod, který vám může být dobrým rádcem při jejich používání i čištění.

Papírové válečky jsou ty jednodušší. Po použití odtrhnete horní, samolepící vrstvu a můžete je opět používat. Co se týče pořizovací ceny, je poměrně nízká. Ovšem jejich spotřeba je naopak dosti vysoká.

Gumové válečky mají podobné využití. V suché formě nalepí chlupy, které pak pod tekoucí vodou smyjete.

Domácí tipy na závěr

Lepenka nebo izolepa má podobné vlastnosti, jako lepící válečky, ale pouze v případě malého prostoru. Celý gauč byste s nimi asi nevyčistili.

Gumové rukavice jsou sice dobrá metoda, zato velmi pracná. Přejedete – li jimi po koberci, vytvoří se chuchvalce chlupů, které následně snadno seberete. Ale celou místnost asi takto vyčistit nezvládnete.

Houbička na nádobí funguje dobře na oblečení. Pokud přejedete její drsnou stranou po místě s chlupy, měly by se přilepit právě na ni.

Suchý šampon proti línání stačí nastříkat na srst vašeho miláčka a následně jej vykartáčovat.

Kdo však nějakého chlupatého miláčka doma má, ví, že boj s chlupy je jako boj s větrnými mlýny.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button