Krása a módaRady a tipy

Bradavice na obličeji odstraníte i doma. Pomůže třeba i obyčejná banánová slupka

Drobné bradavičky na obličeji jsou většinou neškodné a jedná se o pouhý kosmetický problém. Řekne se sice „pouhý“, ale kdo bradavičky má, jistě dobře ví, že je to vlastně dost výrazný prvek, kterého si každý všimne a je těžké jej nevnímat negativně. Bradavice si totiž spousta lidí spojuje se starými čarodějnicemi, a tak chápeme, že je nikdo nechce mít na obličeji dobrovolně.

Mohou nám způsobovat pocity méněcennosti a někdy mohou dokonce bolet. Naštěstí se jich dá zbavit i bez nutnosti absolvovat drahá dermatologická ošetření. Často na ně platí i úplně obyčejné věci, které najdete doma.

Přesto se ale hodí přidat varování, že předtím, než začnete s domácím odstraňování s pomocí našich tipů, je vhodné zajít ke kožnímu lékaři a nechat si potvrdit, že se skutečně jedná o neškodný výrůstek. Ve výjimečných případech by se mohlo jednat i o vážnější problém, které není vhodné řešit neodborně. Raději tedy neriskujte a k lékaři se pro jistotu objednejte.

Lepicí páska

Možná to zní jako trochu radikální řešení, ale skutečně to funguje. Na bradavičku se doporučuje na noc nalepit kousek lepicí pásky a pokračovat, dokud sama neodpadne. Rychlejších výsledků samozřejmě dosáhnete, pokud si bradavic necháte zakrytou 24 hodin denně, ale chápeme, že to může být v rámci práce a dalších povinností problém. Někdy odpadne jen větší část bradavičky, ale na kůži zůstanou jakoby malé „drobky“. Ty snadno odstraníte pomocí lufy nebo s účinným peelingem.

Jablečný ocet

Jablečný ocet dokáže úspěšně vyřešit tolik zdravotních i kosmetických potíží. Je to takový malý zázrak, který najdete snad v každé kuchyni. To, co potřebujete udělat, je namočit malý vatový tamponek do octa a tento tamponek přiložit na bradavici a připevnit náplastí. Nejlepší je používat tuto metodu na noc. Ráno tamponek zase odstraňte a nechte bradavičku přes den dýchat. Ocet je dost agresivní a nedoporučuje se tedy nechat jej na kůži působit celý den.

Tea tree olej

Problémy s pletí? Na to vždycky skvěle platí tea tree olej! Mezi všemi esenciálními oleji tento skutečně vyniká a často se dokáže postarat o skutečně nádhernou a čistou pleť. Hodí se tedy mít malou lahvičku tohoto zázraku stále při ruce. Tea tree olej je většinou prodáván v koncentrované formě, kterou je nutné rozředit předtím, než jej aplikujete na obličej. V opačném případě by mohlo snadno dojít k podráždění pleti. Ideální je rozředit kapku oleje v lžičce vody a tuto směs poté nanést na tamponek, který přiložíte na bradavici a připevníte náplastí.

Banánová slupka

Až si příště dopřejete banán, slupku nevyhazujte, můžete si díky ní pomoci od nevzhledných bradavic. Jednoduše odřízněte menší kousek a ten pomocí náplasti na noc připevněte na bradavici. Opakujte každou noc, dokud bradavička sama nezmizí. Někdy také může pomoci i jen jemně potírat banánovou slupkou postižené místo a bradavice odpadne.

Česnekový olej

Je až s podivem, co všechno česnek dokáže. Má skvělé antibakteriální a antivirové vlastnosti, což z něj dělá velkého nepřítele bradavic. Ty jsou totiž často způsobeny právě virem, který se pak může po obličeji velmi rychle rozšířit. Řešení je snadné. Stroužek česneku jemně rozetřete a poté smíchejte s pár kapkami oleje. Můžete použít obyčejný rostlinný olej, nebo třeba i nějaký esenciální. Tuto směs s pomocí vatového tamponku naneste na postižené místo. Nechte působit a neoplachujte. Používejte tuto metodu jen dvakrát až třikrát do týdne, aby nemohlo dojít k podráždění pokožky.

Pokud se vám nepodaří s pomocí těchto tipů bradavice odstranit, je dobré zajít k lékaři nebo na kosmetiku, kde vám pomohou. Bradavice jsou někdy velké a odolné a přírodní léčba na ně nemusí vždy zabrat. Pak je potřeba je vyříznout, což je ale v podstatě jednoduchý zákrok, kterého se není třeba obávat.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button